LOTOS Trefl gra o historyczną serię zwycięstw | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.01.2014
Sport | Autor: Redakcja

LOTOS Trefl gra o historyczną serię zwycięstw

LOTOS Trefl gra o historyczną serię zwycięstw
Po trzech zwycięstwach z rzędu gdańscy siatkarze zmierzą się w sobotę z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Kolejny triumf może pozwolić im przeskoczyć rywali w tabeli i po raz pierwszy w historii klubu znaleźć się w górnej połowie tabeli PlusLigi.

LOTOS TreflLOTOS Trefl Gdańsk idealnie rozpoczął nowy rok. Żółto-czarni efektownie powrócili na zwycięskie tory, bez straty seta pokonując kolejno Effectora Kielce, BBTS Bielsko-Biała i AZS Częstochowa. Są jedyną drużyną w PlusLidze, która w tym roku nie przegrała ani jednej partii. W sobotę powalczą o czwarte zwycięstwo z rzędu. Jeżeli je odniosą, zanotują najdłuższą serię triumfów w historii swoich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dodatkowo kolejny wynik 3:0 pozwoli im w tabeli zrównać się z olsztynianami pod względem liczby zdobytych punktów i setów, a jeśli zwycięstwa w poszczególnych partiach będą odpowiednio wysokie, LOTOS Trefl przeskoczy Indykpol AZS i awansuje na szóste miejsce w tabeli. Po raz ostatni na tej pozycji gdańszczanie plasowali się w listopadzie 2008 roku. Liga liczyła wówczas jednak dziesięć zespołów, a tym razem zajęcie szóstej lokaty oznaczać będzie pierwszy w historii awans do górnej połowy tabeli.

LOTOS Trefl ma sposób na pokonanie ekipy z Olsztyna. W wyjazdowym spotkaniu gdańszczanie wygrali 3:0, rozgrywając jeden ze swoich najlepszych meczów w tym sezonie. Sukces ten był tym cenniejszy, że Indykpol AZS był wówczas liderem PlusLigi.

– Tam cały zespół zagrał dobre zawody i chyba istotnie był to nasz najlepszy mecz do tej pory. Ale to już jest historia. W sobotę znów zaczynamy od 0:0 i nie możemy pamiętać o tamtym spotkaniu. Wtedy naszym atutem była ogromna wola walki, determinacja i zespołowość. Teraz, by osiągnąć podobny rezultat, musimy ponownie zaprezentować te cechy – zapowiada Grzegorz Łomacz, kapitan LOTOSU Trefla i MVP tamtego meczu.

W przerwie pojedynku PlusLigi swój mecz rozegrają kibice obu zespołów. Drużyna sympatyków LOTOSU Trefla odbyła w czwartek trening pod okiem Wojciecha Serafina, drugiego szkoleniowca zespołu seniorów.

– Kibice są nieźle przygotowani, widać, że gdzieś grają i trenują. Niektórzy dobrze kontrolują piłkę, więc możemy porozmawiać również o taktyce – mówił Serafin.

Mecz LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn rozpocznie się w sobotę, 25 stycznia, o godz. 20.00. w hali gdańskiej AWFiS. Bilety na to spotkanie do godz. 15.00 w sobotę można nabywać za pośrednictwem serwisu www.trefl.kupbilety.pl. W piątek oraz w dniu meczu od 16.00 wejściówki dostępne będą również w kasach hali, w której rozegrane będzie spotkanie. Ulgowe bilety można nabyć za 15 złotych, zaś ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 20 złotych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika