Miedwiediew wzywa do przygotowań do MŚ mimo niekorzystnych warunków gospodarczych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.08.2014

Miedwiediew wzywa do przygotowań do MŚ mimo niekorzystnych warunków gospodarczych

Rosja musi zorganizować Mistrzostwa Świata FIFA 208 na takim samym wysokim poziomie, co Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, mimo ograniczeń finansowych, oznajmił dzisiaj Dmitrij Miedwiediew.

MŚ2018_Rosja

„Nie mogę zagwarantować poziomu naszej drużyny piłkarskiej, ale cała reszta musi zostać wykonane prawidłowa” R1; podała agencja prasowa Interfax, cytując Miedwiediewa.

Jako że najbliższa inspekcja Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) w Rosji planowana jest jesienią, Miedwiediew podkreślił, że „wszystko musi być zrobione jak należy”.

Miedwiediew powiedział, że odpowiednie przygotowanie do Mistrzostw Świata w 208 roku wymaga znacznych środków finansowych, które – jak zasugerował – nie mogą zostać zwiększone z powodu „obecnych okoliczności”.

Według rosyjskiego Ministra Sportu Witalija Mutki około milion odwiedzających może uczestniczyć w meczach Pucharu Świata zaplanowanego w 1 miastach gospodarzach. Przygotowania do imprezy wymagają wykonania około 300 projektów infrastrukturalnych w tychże miastach, a także w kolejnych 20 miastach zawartych w programie usług zakwaterowania dla gości.

Szef rosyjskiej Priemjer-Ligi Siergiej Priadkin ślubował 3 lipca, że pierwsze Mistrzostwa Świata w Rosji zostaną zorganizowane na najwyższym możliwym poziomie.

Całkowity koszt MŚ 208 jest szacowany na 20 miliardów dolarów. Większość pieniędzy zostanie wydana na 12 stadionów i odpowiednią infrastrukturę w 11 miastach gospodarzach.

Źródło: Xinhua

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>