Mistrz świata w LOTOSIE Treflu! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.04.2017

Mistrz świata w LOTOSIE Treflu!

Jeden z najlepszych polskich środkowych, Piotr Nowakowski, w najbliższym sezonie występować będzie w zespole prowadzonym przez Andreę Anastasiego. Mistrz Świata, Europy i triumfator Ligi Światowej jest najbardziej utytułowanym graczem w historii gdańskiego klubu.

Piotr Nowakowski mierzy 205 cm i w grudniu skończy 30 lat. Karierę rozpoczynał we Wrzosie Międzyborów, później reprezentował Warszawa, a w 2006 roku trafił do AZS-u Częstochowa. W barwach tego klubu zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki i w 2008 roku sięgnął po pierwsze seniorskie trofea – Puchar Polski i srebrny medal ligi. W 2011 roku przeniósł się do Asseco Resovii, w której występował aż do końca sezonu 2016/2017. W tym czasie wywalczył trzy tytuły mistrza i dwa wicemistrza kraju, Superpuchar Polski, a także srebrne medale Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

W 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, w której wystąpił 230 razy, sięgając m.in. po mistrzostwo świata, złoty i brązowy medal mistrzostw Europy, złoto i brąz Ligi Światowej oraz srebro i brąz Pucharu Świata. W latach 2011-2013 grał w kadrze pod okiem Andrei Anastasiego. Teraz obaj panowie spotykają się ponownie, tym razem w LOTOSIE Treflu.

Bardzo się cieszę, że znów będziemy razem pracować. Kiedy tylko dowiedziałem się, że jest szansa, by Piotr opuścił swój dotychczasowy klub, rozpoczęliśmy działania mające na celu sprowadzenie go do LOTOSU Trefla. To gracz, który w ostatnich latach tworzył historię polskiej siatkówki, m.in. sięgając po mistrzostwo świata. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek posadziłem go na ławce w jakimkolwiek istotnym meczu, kiedy sam prowadziłem kadrę. Dla naszego klubu to bardzo wartościowe wzmocnienie. Potrzebujemy zmian w składzie, dzięki którym Trefl będzie mógł się rozwijać. Wierzę, że zakontraktowanie Piotra Nowakowskiego to jedna z roszad, które pozwolą podnieść poziom sportowy naszego zespołu i walczyć o jak najlepsze pozycje w PlusLidze – powiedział Anastasi.

Biorąc pod uwagę sukcesy reprezentacyjne, Nowakowski jest najbardziej utytułowanym siatkarzem, jaki kiedykolwiek grał w LOTOSIE Treflu. Do tej pory żaden z graczy gdańskiego klubu nie miał w swoim dorobku zarówno złota mistrzostw świata, jak i Europy. „Pit” również w tym roku znalazł się w kadrze narodowej. Nowy środkowy żółto-czarnych został zgłoszony do rozgrywek Ligi Światowej, ma również szansę na występ podczas mistrzostw Europy, które na przełomie sierpnia i września rozegrane zostaną w Polsce.

Duży wpływ na moje przenosiny do LOTOSU Trefla miała z pewnością osoba trenera Andrei Anastasiego. Perspektywa pracy z nim w ostatnich latach przyciągnęła do Gdańska wielu graczy i ja również cieszę się, że znów znajdziemy się w jednym miejscu. Świetnie wspominam naszą współpracę w reprezentacji Polski i jestem przekonany, że teraz również nasze relacje będą układały się wzorowo. Wierzę, że pod okiem Włocha będę w stanie jeszcze podnieść swoje umiejętności i wydatnie pomóc drużynie w nowym sezonie ligowym – zapowiada Nowakowski, który podpisał z klubem roczny kontrakt.

Jak przyznaje, jego decyzja o przenosinach nad morze była podyktowana również powodami prywatnymi – Moja żona pochodzi z Gdańska, a nie jest tajemnicą, że nasza rodzina niedługo się powiększy, więc przy planowaniu przyszłości brałem pod uwagę również ten aspekt. Gdańsk to zresztą piękne miasto, w którym wspaniale się żyje i w przyszłości właśnie tu chcielibyśmy osiedlić się na stałe – deklaruje.

[źródło: Biuro Prasowe Trefl Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika