MŚ: Hiszpanie nie obronią tytułu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.06.2014

MŚ: Hiszpanie nie obronią tytułu

Reprezentacja Hiszpanii przegrała drugi w obecnie trwających Mistrzostwach Świata i tym samym straciła szanse na awans z grupy. Obrońcy tytułu doznali porażki z Chile 0:2. La Roja rozegra jeszcze mecz z Australią 23 czerwca.

BrazucaMŚ2014

Hiszpanie bardzo źle zaczęli tegoroczny mundial, przegrali bowiem z Holendrami aż 1:5. Starcie z Chile było bardzo istotne w kontekście utrzymania nadziei na wyjście z grupy B. Podopieczni Vicente del Bosque nie zdołali jednak nawet zremisować z zawodnikami Jorge Samapoli i już wiadomo, że nie obronią tytułu sprzed czterech lat.

23.06 (poniedziałek) Hiszpania zmierzy się z Australią o godz. 18.00 (czasu polskiego), która także straciła szanse na awans do fazy pucharowej. Grę w 1/8 zapewniły już sobie Holandia i Chile. Hiszpanów z Australijczykami nie będzie więc miało znaczenia, choć jeśli Australia wygra bądź zremisuje z Hiszpanią, to zakończy mistrzostwa na trzecim miejscu.

Ostatni raz Hiszpania nie zdołała awansować z grupy na MŚ w 1998 roku (Francja). Wtedy pod wodzą Javiera Clemente zdobyli cztery punkty (wygrana, remis, przegrana), ale to nie wystarczyło, by zająć przynajmniej drugie miejsce.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika