Nowakowski, Olenderek i Kozłowski pierwszy raz trenowali w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.05.2017

Nowakowski, Olenderek i Kozłowski pierwszy raz trenowali w Gdańsku

Siedmiu siatkarzy wzięło udział w konsultacjach szkoleniowych LOTOSU Trefla, zorganizowanych dla graczy, którzy w przyszłym sezonie będą występować w Gdańsku. z Andreą Anastasim i resztą sztabu poświęcone było przede wszystkim omówieniu letnich planów treningowych oraz zarysu systemu, w jakim zespół grać będzie w nowym sezonie.

Zespół LOTOSU Trefla ligowe zmagania zakończył już ponad miesiąc temu, a do startu kolejnego okresu przygotowawczego pozostał jeszcze prawie kwartał. Gdański sztab szkoleniowy jednak nie próżnuje i już myśli o kolejnych rozgrywkach. W dniach 15 i 16 maja Andrea Anastasi zorganizował w ERGO ARENIE konsultację szkoleniową dla swoich podopiecznych. W zajęciach udział wzięli zarówno nowi gracze – Piotr Nowakowski, Maciej Olenderek i Michał Kozłowski, jak i ci, którzy reprezentowali barwy LOTOSU Trefla w poprzednim sezonie i zostają w Gdańsku na kolejne rozgrywki – Damian Schulz, Wojciech Grzyb, Fabian Majcherski i Patryk Niemiec. W hali pojawił się również Mateusz Mika, jednak większość czasu spędził w gabinecie fizjoterapeutów. Mistrz świata przechodzi obecnie rehabilitację po operacji kolana i latem stopniowo dochodzić będzie do optymalnej dyspozycji.

Pierwszego dnia spotkaliśmy się na siłowni, podczas testów fizycznych. Gracze otrzymali plany treningowe, których mają się trzymać podczas letnich urlopów. Drugiego dnia wytłumaczyłem – szczególnie nowym graczom – nasze założenia taktyczne i system, w którym będziemy grać w kolejnym sezonie. Chciałem też przekazać naszym libero swoje spostrzeżenia co do przyjęcia. W sali treningowej nie spędziliśmy zbyt wiele czasu, ledwie półtorej godziny, ale dobrze spożytkowaliśmy ten czas, ciężko pracując w przyjaznej atmosferze – relacjonował Andrea Anastasi.

Siatkarze LOTOSU Trefla ponownie spotkają się 1 sierpnia, rozpoczynając okres przygotowawczy do nowych rozgrywek.

[źródło: Biuro Prasowe LOTOS Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika