Olimpiada szachowa dobiega końca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.08.2014

Olimpiada szachowa dobiega końca

W norweskim TromsØ powoli dobiega końca szachowe święto szachów, olimpiada. Kilka dni temu pisałem, że nasi panowie, przy pewnej dozie szczęścia i dobrej postawie w dwóch ostatnich rundach mają szanse nawet na medal. Pierwszy z dwóch ostatnich meczów nasi panowie wygrali. W ostatniej rundzie przyszło im jednak zmierzyć się z liderującymi od pewnego czasu Chińczykami.

Szachy

Przeciwnik okazał się zbyt trudny i Polacy ten ostatni mecz przegrali dość zdecydowanie, remisując dwie i przegrywając także dwie partie. Wynik :3 w meczu powoduje, że na medalowe szanse będziemy musieli poczekać do następnej olimpiady.

Gdy pisałem poprzedni artykuł, nasze panie szans medalowych już nie miały. W ostatnich dwóch meczach najpierw przegrały z Gruzją (;3), mającą wielkie tradycje w kobiecych szachach, a następnie rozgromiły Azerbejdżan 3,5 : 0,5. Ostatecznie Polki zajęły miejsce siódme (dzielone od siódmego do dziewiątego), a Polacy piętnaste (dzielone od dwunastego do dwudziestego trzeciego). Wśród kobiet tryumfowały Rosjanki, a wśród mężczyzn, wspomniani na początku Chińczycy.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom za piękną walkę i życzymy, aby następna rozgrywana była pod wyłączne dyktando polskich drużyn.

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika