Dziewięć medali Polaków na VI Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.12.2015
Sport | Autor: Redakcja

Dziewięć medali Polaków na VI Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan

W miniony weekend (5-6 grudnia) w Belgradzie (Serbia) rozegrane zostały VI Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan. W zawodach, które zakończyły się w niedzielę w nocy, wystartowało 1200 zawodników z 43 państw. Polskę reprezentowało sześcioro zawodników kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Przywiozą do Polski 9 medali: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe!

karate_FudokanZłoto w kumite indywidualnym mistrzostw świata wywalczyła Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), a mistrzynią świata w fuku-go została Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów), która zdobyła również brąz w kata indywidualnym. Wicemistrzynią świata w kata indywidualnym została Małgorzata Zabrocka (KK Wejherowo). Zawodniczki wystartowały również jako drużyna w kumite i w tej konkurencji wywalczyły srebrny krążek!

Drużyna mężczyzn w składzie: Kasper Kawecki (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), Jan Kłębek (KKT Polkowice – Lubin) i Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) również wywalczyła w Belgradzie srebro. Poza tym wśród mężczyzn Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) zdobył brązowy medal w fuku-go, a Kasper Kawecki (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) brąz w kumite indywidualnym.

Zawodnicy PZKT gościnnie startowali już w poprzednich Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan w 203 roku w Pradze.