Po losowaniu par singlowych i deblowych BNP Paribas Katowice Open | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.04.2014

Po losowaniu par singlowych i deblowych BNP Paribas Katowice Open

Znamy wyniki losowania par gry pojedynczej i podwójnej turnieju WTA Katowice. Rywalką Agnieszki Radwańskiej, która po raz pierwszy na korcie BNP Paribas Katowice Open pojawi się we wtorek, będzie Czeszka Kristyna Pliskova. Z kolei Katarzyna Piter zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi, z Czeszką Klarą Koukalovą, a Magdalena Fręch z Austriaczką Yvonne Meusburger.

WTAKatowice2014

Tylko cztery Polki znajdą się w turnieju głównym śląskich zawodów (singiel). Dziś w kwalifikacjach odpadła Paula Kania. Wczoraj szanse na grę w przyszłym tygodniu w Katowicach w singlu straciły inne trzy reprezentantki Polski.

Jeśli chodzi o wyniki losowania debla, udział w nim weźmie pięć Polek: Katarzyna Piter, Alicja Rosolska, Magdalena Fręch, oraz Klaudia Jans-Ignacik. Partnerką tej ostatniej będzie Rumunka Raluca Olaru. Na starcie ich rywalkami będą panie Moulton-Levy i Jurak. Ww. Piter i Rosolska zagrają z duetem Kapshay-Mircić, natomiast Fręch i Maciejewska zmierzą się z Aoyamą i Voracovą.

Jutro (poniedziałek) w Spodku na kortach pojawią się trzy Polki: Piter w singlu i Fręch z Maciejewską w deblu. Przeciwniczka tej pierwszej zdołała w obecnym sezonie pokonać m.in. Szarapową. Giorgi rywalizowała już z jedną polską tenisistką w tym roku – Martą Domachowską, od której okazała się lepsza w Dubaju.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>