Tancerka z Rumi z dwoma złotymi medalami Pucharu Świata w tańcu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.08.2018
Sport | Autor: Redakcja

Tancerka z Rumi z dwoma złotymi medalami Pucharu Świata w tańcu

Tancerka Monika Kozłowska z Rumi zdobyła dwa złote medale Puchar Świata International Dance Organization Performing Arts w Korei Południowej zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance.

W dniach 23-26 sierpnia odbył się Puchar Świata International Dance Organization (IDO) w stylach tanecznych: Modern&Contemporary Dance, Tap Dance, Ballet, Jazz Dance, Show Dance, Oriental, Folklor, Hip Hop, Street Dance Show, Salsa oraz Bachata w rożnych kategoriach wiekowych. Przyjechało ponad 600 tancerzy z 16 krajów świata: Australii, Chin, Francji, Ghany, Hong Kongu, Indii, Włoch, Malezji, Mongolii, Filipin, Rosji, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Ukrainy i Polski. Tancerze z 4 kontynentów rywalizowali w miejscowości Chuncheon City – około 75 km na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu.

Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej, pojechała do dalekiej Azji reprezentować Polskę. Wystartowała w trzech kategoriach – Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance. Wspaniale zaprezentowała nasz kraj i aż 2-krotnie, zgromadzeni uczestnicy z całego Świata, usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego na Hoban Arenie w Korei.

Monika zdobyła dwa złote medale Pucharu Świata IDO Performing Arts zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance z układem „Witamy w kabarecie” oraz wysokie 8 miejsce w kategorii Modern&Contemporary.

Monika Kozłowska jest tancerką z najwyższą klasą Mistrzowską Międzynarodową S w stylach jazz dance, modern oraz show dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji jazzowy. Jest tancerką z najwyższą klasą Mistrzowską Międzynarodową S w stylach Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji taniec jazzowy. Swoją przygodę zaczęła od gimnastyki artystycznej, którą trenowała przez 11 lat w klubie UKS Jantar Gdynia. Monika była zawodniczką klasy Mistrzowskiej, a po skończeniu kariery sportowej odnalazła pasję do tańca. Na początku zaczęła od salsy i już od 6 lat tańczy jazz oraz modern w R&D Studio Tańca SPIN Rumia.

Od 2015 roku reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych IDO – Mistrzostwach Europy, Świata i Pucharach Świata w kategoriach jazz dance, show dance oraz modern.

W 2017 roku otrzymała od Polskiego Związku Tańca wyróżnienie za sukcesy taneczne na arenie międzynarodowej w sezonie 2016/17.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>