Tylko trzy Polki w singlu w Roland Garros | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.05.2014

Tylko trzy Polki w singlu w Roland Garros

Tylko Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska i Katarzyna Piter będą reprezentować Polskę w grze pojedynczej kobiet w tegorocznym Roland Garros. Dziś w drugiej rundzie kwalifikacji nie powiodło się Pauli Kani i tym samym nie zagra w wielkoszlemowej imprezie.

MączkaTenisZiemny

Kania w pierwszej rundzie pokonała Madison Brengle z USA trzysetowej rywalizacji, dzisiaj natomiast jej przeciwniczką była Johanna Konta z Wielkiej Brytanii. Kania ponownie rozegrał trzy sety, jednak tym razem decydujący set nie okazał się dla niej udany.

Pierwszą partię wygrała Konta 6:4. Wystarczyło jedno przełamanie, by wygrać seta. Co więcej, Polka nie miała ani jednego break pointa, a rywalka wykorzystała jedną z dwóch okazji na przełamanie.

W drugim secie z kolei Konta przegrała wszystkie swoje gemy serwisowe! Kania straciła własne podanie, co prawda, dwukrotnie, ale to nie spowodowało jej porażki. 6:2 dla Kani.

Trzeci, decydujący set był dość wyrównany aż do siódmego gema. Wówczas pierwsza w tej partii dała się przełamać Polka, czym kolejnego gema do 0 wygrała Brytyjka. Następnie ponownie Kania straciła serwis i ostatecznie Konta wygrała seta 6:3.

Przedtem, w pierwszej rundzie eliminacji, odpadła inna Polka, tj. Magda Linette.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika