W Poznaniu już bez polskich singlistów. Jans-Ignacik w półfinale debla | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.07.2014

W Poznaniu już bez polskich singlistów. Jans-Ignacik w półfinale debla

Dzisiaj odpadł ostatni polski singlista z challengera rozgrywanego w Poznaniu. Z kolei w grze deblowej pozostał już tylko jeden nasz rodak. W Stambule do półfinału awansowała Klaudia Jans-Ignacik, w Bastad zaś w ćwierćfinale nie powiodło się Alicji Rosolskiej.

MączkaTenisZiemny

W Poznań Open przegrał dziś ostatni zawodnik reprezentujący Polskę. Andriej Kapaś nie zdołał pokonać Portugalczyka Rui Machado, tj. 4:6, 2:6. W grze podwójnej Tomasz Bednarek wraz Finem Henrim Kontinenem wyeliminowali duet Llompart-O’Brien 6:3, 3:6, 10:6. Polsko-fińska para, rozstawiona z numerem 1, zagra jutro o finał przeciwko duetowi Dutra Da Silva-Maytin. Do 1/2 nie udało się zakwalifikować Błażejowi Koniuszowi i Kapasiowi. Lepsi od nich okazała się para Siljestrom-Zelenay, tj. 3:6, 4:6.

W Bastad do półfinału nie zdołała awansować Rosolska w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski. Musiały one uznać wyższość duetu Klepac/Torro-Flor. Wynik: 4:6, 3:6.

Jans-Ignacik dołączyła do Pauli Kani w Stambule, jeśli chodzi o półfinałowe pary. w parze z Janette Husarovą wygrały z parą Jovanovski-Schiavone po super tie-breaku, tj. 6:2, 5:7, 10:5. Jans-Ignacik i Husarova o finał powalczą z duetem Doi-Svitolina.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>