Wimbledon: ilu Polaków dzisiaj gra i o której? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.06.2014

Wimbledon: ilu Polaków dzisiaj gra i o której?

Podczas czwartego dnia Wimbledonu do gry przystąpi sześcioro Polaków: dwóch w singlu, troje w deblu i jeden w mikście. Przede wszystkim o awans do trzeciej rundy powalczą oraz Łukasz Kubot.

Wimbledon2014_puchary

Janowicz zmierzy się z Australijczykiem Lleytonem Hewittem, który w poprzedniej rundzie pokonał Michała Przysiężnego 3:1. Obaj jeszcze nigdy nie grali ze sobą. Mecz pomiędzy Janowiczem a Hewittem rozpocznie się około godz. 16.45 na korcie nr 2.

Kubot nie ma teraz za dużo czasu na odpoczynek, ponieważ bierze udział także w grze podwójnej. Wczoraj wraz Robertem Lindstedtem ze Szwecji wygrali pierwsze spotkanie. Dzisiaj Polak wystąpi jako pierwszy na korcie nr 8. Początek pojedynku o godz. 12.30. Przeciwnikiem Kubota będzie Serb Dusan Lajović, który w pierwszej rundzie wyeliminował Hiszpana Guillermo-Garcię Lopeza po rozegraniu pięciu setów (7:6[5], 6:2, 3:6, 3:6, 6:3). Warto dodać, że Lajović debiutuje w Wimbledonie.

Na korcie nr 4 mniej więcej o godz. 14.30 wyjdzie Katarzyna Piter, która w parze z Yvonne Meusburger z Austrii zagrają z Amerykankami Liezel Huber i Lisą Raymond (rozstawione z nr. 15). Polka przedtem odpadła z singla.

Z kolei na korcie nr 5 jako ostatni (około godz. 16.00) pojawią się Mariusz Fyrstenberg i Amerykanin Rajeev Ram, którzy wylosowali bardzo trudnych rywali, jakimi są rozstawieni z nr. 5 Czech Radek Stepanek i Hindus Leander Paes.

Wczoraj mecz deblowy przegrał Tomasz Bednarek. Nasz rodak zgłosił się jeszcze do gry mikstowej i dziś wespół z Amerykanką Vanią King zmierzą się z Hindusem Divijem Sharanem i Japonką Shuko Aoyamą. Początek spotkania około godz. 17.00.

Ponadto Klaudia Jans-Ignacik wespół z Juliją Bejhelzimer zagrają z duetem Cibulkova-Flipkens. Polka i Ukrainka nie zdołały awansować z eliminacji, jednak para, która je pokonała w decydującej rundzie eliminacji, musiała zrezygnować z dalszego udziału i tym samym ich miejsce zajęły Jans-Ignacik i Bejhelzimer.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika