WTA Indian Wells: Radwańska w ćwierćfinale! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.03.2016

WTA Indian Wells: Radwańska w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska awansowała dziś do ćwierćfinału turnieju w Indian Wells. Polka pokonała Serbkę Jelenę Janković 6:3, 6:3. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Czeszka Petra Kvitova.

AR_IndianWells2016_qf

Radwańska i Janković rywalizowały dziś po raz dziewiąty. Krakowianka jeszcze nigdy nie przegrała z Janković na twardych kortach. Jak dotąd zanotowała z Serbką dwie porażki – obie na ceglanej mączce.

Pierwszy set zaczął się od dwóch przełamań. W piątym gemie Polka znowu straciła podanie, ale potem już nie dała przeciwniczce żadnych na przełamanie. Serbka natomiast od stanu 3:2 przegrała cztery gemy z rzędu. W sumie straciła trzykrotnie swój serwis. Co ciekawe, Polka dwa razy przełamała ją do zera.

W drugiej partii ponownie obie zawodniczki przełamywały się na początku. Radwańska następnie wygrywała swoje serwisy, Janković zaś od stanu 3:3 ani razu nie zdołała wygrać swojego podania i w konsekwencji przegrała drugiego seta w takim samym stosunku, co pierwszego.

Pojedynek Radwańskiej z Janković trwał 82 minuty. Teraz na drodze Radwańskiej do półfinału stanie Kvitova, która w ma za sobą trzy trzysetowe mecze. Polka dotychczas aż 9 razy mierzyła się z Czeszką. Niestety, tylko 3 razy zdołała pokonać Kvitovą. Po raz ostatni obie tenisistki grały ze sobą w Singapurze, w listopadzie zeszłego roku. Wówczas wygrała Polka 2:1.

W obecnie trwającej imprezie w Indian Wells uczestniczy już tylko Radwańska. Wcześniej drugiego swojego spotkania nie zdołali wygrać Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, którzy ulegli parze Kohschreiber-Thiem.