WTA Rzym: dwie Polki w kwalifikacjach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2014

WTA Rzym: dwie Polki w kwalifikacjach

W sobotę rozpoczynają się kwalifikacje do turnieju Internazionali BNL dR7;Italia, który odbędzie się w Rzymie. Dwie Polki, tj. i Urszula Radwańska, będą walczyć o znalezienie się w drabince głównej zawodów.

MączkaTenisZiemny

Znane jest już losowanie par w eliminacjach. Polskie tenisistki będą musiały przejść dwie rundy, czyli wygrać dwa spotkania, żeby zagrać w rzymskim turnieju. Piter na starcie zmierzy się z Chorwatką Ajlą Tomljanović. Obie tenisistki rywalizowały dotychczas przeciwko sobie raz i było to na początku tego miesiąca podczas kwalifikacji do Mutua Madrid Open. Lepsza w tym pojedynku okazała się Polka, wygrywając 2:1. Radwańska natomiast trafiła na Kazaszkę Zarinę Dijas. Polka nigdy dotąd nie mierzyła się z tą zawodniczką.

W przypadku wygranych naszych rodaczek Piter zagra z wygraną pojedynku Zheng-Scheepers, a Radwańska z lepszą w meczu Hercog-Bencić.

W poprzedniej edycji U. Radwańska pokonała w stolicy Włoch w pierwszej rundzie Serbkę Anę Ivanović 6:3, 2:6, 6:2, w drugiej jednak uległa Japonce Ayumi Moricie 3:6, :6. Piter z kolei zabrakło w ubiegłym roku.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika