XII floretowy Memoriał Romualda Piaseckiego juniorów młodszych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2012

XII floretowy Memoriał Romualda Piaseckiego juniorów młodszych

Już w najbliższą sobotę w Gdańskiej Szkole Floretu odbędzie się XII Memoriał Romualda Piaseckiego. W zawodach wezmą udział zawodnicy startujący w kategorii juniorów młodszych (do 17lat).

Patron zawodów, Romuald Piasecki był współtwórcą sukcesów gdańskiej sekcji szermierki. Został odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Był przede wszystkim Prezesem Okręgowego Związku Szermierczego w Gdańsku, członkiem Zarządu Polskiego Związku Szermierczego, ale również współzałożycielem Rady Okręgowych Związków Sportowych w Gdańsku, organizatorem Mistrzostw Europy w szermierce w Gdańsku w 1997 r.

Bartosz Piasecki, wnuk Romualda Piaseckiego podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich zdobył srebrny medal w szpadzie mężczyzn.

Floretu jest jednym z głównych w kraju ośrodków szermierczych. To właśnie z tej szkoły wywodzą się takie sportowe gwiazdy jak: Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Wojciech Szuchnicki, Alicja i Katarzyna Kryczało. Część absolwentów po ukończeniu nie rozstało się ze szkoła, zostali w kadrze trenerskiej. Są to mi.in: Anna Sobczak, Katarzyna Felusiak-Zakrzewska, Krzysztof Walka.

Sobotnie zawody zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów Młodszych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika