Znamy uczestników Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Losowanie grup - 6 grudnia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.11.2013

Znamy uczestników Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Losowanie grup – 6 grudnia

Zakończyły się już baraże i wiadomo tym samym, kto weźmie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Brazylii. Grupowi rywale Polaków w eliminacjach, którzy na koniec zmagań zajęli drugie miejsce, nie zdołali awansować na mundial, mimo że w pierwszym meczu pokonali Francję 2:0. Ukraina w rewanżu przegrała 0:3 z reprezentacją Trójkolorowych i w związku z tym podzieliła los Polski.

Znamy uczestników Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Losowanie grup - 6 grudnia

Losowanie faz grupowych Mistrzostw Świata zostało zaplanowane na 6 grudnia, na godz. 13:00 czasu lokalnego (w Polsce wówczas godz. 17:00). Pierwsza runda, czyli faza grupowa, będzie liczyła 32 drużyny narodowe (8 grup po 4 reprezentacje). Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do rundy pucharowej (play-off). Mecz otwarcia odbędzie się 12 czerwca 2014 roku na stadionie o nazwie Arena Corinthians w São Paulo. Tradycyjnie w tym pojedynku zagra gospodarz. Finał zostanie rozegrany zaś 13 lipca na obiekcie Estádio do Maracanã w Rio de Janeiro.

Poniżej wykaz reprezentacji narodowych i strefy, z jakich zakwalifikowały się do rozgrywek MŚ (uwzględniony również gospodarz).

  • Strefa afrykańska: Algieria, Ghana, Kamerun, Nigeria, Wybrzeże Słoniowej
  • Strefa azjatycka: Australia, Iran, Japonia, Korea Południowa
  • Strefa europejska: Anglia, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Włochy
  • Strefa amerykańska (Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Karaiby): Honduras, Kostaryka, Meksyk, Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
  • Strefa amerykańska (Ameryka Południowa): Argentyna, Brazylia*, Chile, Ekwador, Kolumbia, Urugwaj

*gospodarz

Niestety, do Brazylii nie udadzą się polscy piłkarze. To druga z rzędu nieobecność Polaków na Mistrzostwach Świata. Ostatni raz Biało-Czerwoni uczestniczyli na mundialu w 2006 roku (w Niemczech). Jeśli naszym rodakom ponownie nie powiedzie się w eliminacjach do następnych MŚ, które zostaną rozegrane w Rosji, będzie to powtórka chociażby z lat 90., kiedy kadra Polski nie wystąpiła w żadnym turnieju (w 1990, 1994 i 1998 roku; kolejno: we Włoszech, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Francji).

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Bartosz pisze:

    Smutne, ale prawdziwe. Nie wiem czy jeszcze nadejdą czasy, w których będziemy dumni z naszej reprezentacji. Pozostaje nam kibicowanie innym drużynom. Zastanawiam się czy jest to kwestią braku wiary w siebie, a może zew zwycięstwa przekazywany z roku na rok, podbudowuje zawodników? Mamy jeszcze siatkarzy, no i w Soczi udało nam się obronić dumę 🙂 jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika