USA entuzjastycznie odniosły się do wyboru nowego prezydenta na Ukrainie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.05.2014

USA entuzjastycznie odniosły się do wyboru nowego prezydenta na Ukrainie

Stany Zjednoczone oczekują współpracy z nowym prezydentem i przyszłym parlamentem na Ukrainie, aby wesprzeć wysiłki tego kraju do przyjęcia ważnych reform – powiedział prezydent USA, Barack Obama, po oficjalnych wynikach wyborów prezydenckich na Ukrainie.

USAiUkraina

Ukraińscy wyborcy poszli do urn w niedzielę, żeby wybrać nowego prezydenta na następne pięć lat w przedterminowych wyborach, trzy miesiące po obaleniu byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

„Te wybory to kolejny ważny krok naprzód w staraniach rządu ukraińskiego, aby zjednoczyć kraj i dotrzeć do wszystkich jej obywateli w celu zapewnienia im stabilizacji i spełnienia ich aspiracji” – powiedział Obama w oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom.

Stany Zjednoczone nadal dążą do współpracy z Ukrainą i innymi partnerami w kontekście znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu – oznajmił Obama, który przybył z niezapowiedzianą wizytą do amerykańskich żołnierzy w niedzielę do bazy lotniczej Bagram w północnej części Kabulu, głównej bazy USA w Afganistanie.

Prezydent pogratulował również wyborcom z Ukrainy Obama_ikonaw związku z ich uczestnictwem w wyborach, chwaląc również „odwagę” tych, którzy byli w stanie oddać swoje głosy w części wschodniej Ukrainy, „gdzie grupy wspierane przez rosyjskich separatystów starały się pozbawić ich praw obywatelskich w całym regionie”.

„Chwalimy determinację tych wszystkich, którzy uczestniczyli w wyborach, jak również wysiłki ukraińskiego rządu do przeprowadzenia tych wyborów w obliczu obecnych zagrożeń”  – rzekł Obama.

pokazały, że Petro , zamożny biznesmen i niezależny polityk, wygrał na Ukrainie bezwzględną większością głosów.

Źródło: Xinhua


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika