CAS odrzucił wniosek Legii o tymczasowe zastosowanie środków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.08.2014

CAS odrzucił wniosek Legii o tymczasowe zastosowanie środków

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) odrzucił prośbę pilnego zastosowania środków tymczasowych złożoną przez SA w ramach odwołania od decyzji Komisji Odwoławczej UEFA z 13 sierpnia 2014 roku.

Trybuna³ Arbitra¿owy ds. Sportu

Komisja Odwoławcza UEFA zatwierdziła wynik 3-0 (walkower) na rzecz Celticu FC przeciwko Legii w drugim meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA. UEFA uznała, że Legia wystawiła nieuprawnionego gracza (Bartosza Bereszyńskiego) podczas meczu.

złożyła apelację do CAS 15 sierpnia 2014 roku o godzinie 17:30 wraz z pilnym wnioskiem o zastosowanie środków tymczasowych, mianowicie z prośbą, żeby została tymczasowo dopuszczona do udziału w Lidze Mistrzów UEFA aż CAS podejmie ostateczną decyzję arbitrażową. jest skierowane przeciwko UEFA i Celticowi FC, których poproszono o komentarz na prośbę polskiego klubu do dziś do godziny 13.00 (czasu szwajcarskiego).

Wydziału Arbitrażowego ds. Apelacji CAS rozpatrzył napisane oświadczenia stron i zanegował wniosek Legii Warszawa. W związku z powyższym Celtic pozostaje uprawniony do udziału w Lidze Mistrzów UEFA 2014/2015 i rozegra swój kolejny mecz z NK Maribor 20 sierpnia 2014.

CAS kontynuuje prace i teraz ustanowiony zostanie panel arbitrów, aby zbadać tę sprawę w ciągu najbliższych tygodni. Co do istoty, Legia poprosiła o to, żeby nie nakładać sankcji ani na klub, ani na gracza Bereszyńskiego, i żeby UEFA została zobowiązana do zapłaty polskiemu klubowi odszkodowania finansowego.

Źródło: tas-cas.org

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Wiod pisze:

    Wiadomo bylo ze tak sie zakonczy.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika