Gala bokserska im. Tadeusza Pietrzykowskiego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.04.2021

Gala bokserska im. Tadeusza Pietrzykowskiego

Do bardzo ciekawego wydarzenia sportowego doszło kilka dni temu w Olivia Star. Była to gala bokserska im. Tadeusza Pietrzykowskiego.

Na początku przypomnijmy postać tego boksera.

Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski był w przedwojennej Polsce mistrzem Warszawy i wicemistrzem Polski w wadze koguciej. Zasłynął jednak tym, że jako wiezień obozu śmierci stoczył, według oszacowań, około 60 walk. Z tych wszystkich potyczek przegrał tylko jedną. Dostąpił zaszczytu, aby „legalne” bić niemieckich oprawców, m. i. obozowego kapo Waltera Dunninga – przedwojennego wicemistrza Niemiec w wadze średniej. Po wojnie był jednym ze świadków w procesie pierwszego komendanta obozu, którym był Rudolf Höß.

Wracając do wydarzeń sportowych – to organizatorzy wybrali bardzo interesującą lokalizację. Ring umieszczono na ostatnim piętrze najwyższego budynku Gdańska. Odbyło się 9 walk, starciem wieczoru była rywalizacja między Yourim Kelengą z DRK a Michalem Plasnikiem ze Słowacji.

Poziom sportowy był bardzo zróżnicowany – 4 pojedynki skończyły się nokautem. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej emocji dostarczyła ostatnia batalia imprezy. Y. Kalenga posyłał 3 razy M. Plasnika na deski, w ostateczności w 9. dominujący bokser z Kongo zadał precyzyjny cios przeciwnikowi i rozgrywka skończyła się klasycznym nokautem.

Galeria

Michał Stosik

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika