Manifestacja przed Uniwersytetem Gdańskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.10.2019

Manifestacja przed Uniwersytetem Gdańskim

2 października 2019 roku (środa) o godz. 18.30 obok wejścia do rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego) gdański oddział Towarzystwa Studentów Polskich planuje zorganizować manifestację będącą protestem wobec postawy niektórych naukowców.

Jak informują organizatorzy – tego dnia odbędzie się szereg manifestacji organizowanych przez Towarzystwo Studentów Polskich m. in. w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Solidaryzując się z naszymi kolegami z innych stron kraju chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt skandalicznego zachowania Ewy Graczyk, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, która „zasłynęła” trzymaniem waginy na kiju imitującej monstrancję podczas tegorocznego marszu sodomitów w Gdańsku. Pani Graczyk wielokrotnie podkreślała, że jest dumna ze swojego bluźnierczego czynu.

O ile wiadomo, nie spotkały ją w związku z tym żadne konsekwencje. W przeciwieństwie do prof. Aleksandra Nalaskowskiego z UMK w Toruniu, który został zawieszony za słowa oburzenia wyrażone w związku z tym m. in. wydarzeniem. Również prof. Jacek Bartyzel z tego samego Uniwersytetu miał problemy w związku z wyrażeniem swoich opinii o żydowskich roszczeniach na swoim prywatnym profilu na facebooku.

Nie zgadzamy się na to, by naukowców o poglądach prawicowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich spotykały represje.

źródło: Towarzystwo Studentów Polskich – Gdańsk

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>