Nowe tablice w Gdańsku: "Wyprzedzaj bezpiecznie" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.09.2013

Nowe tablice w Gdańsku: „Wyprzedzaj bezpiecznie”

Na terenie Gdańska montowane są tablice informacyjne przypominające o wymogu zachowania bezpiecznego odstępu. Można je już zobaczyć m.in. na ul. Wita Stwosza, Polanki, czy na Wyspie Sobieszewskiej. Do 10 września pojawi się 107 takich tablic.

Nowe tablice w Gdańsku: "Wyprzedzaj bezpiecznie"

Jednocześnie do gdańskich kierowców trafi blisko dwa tysiące naklejek promujących wzajemny szacunek na jezdni i bezpieczne wyprzedzanie rowerzystów.

Grafikę przypominającą o konieczności zachowania przez kierowców co najmniej metra odstępu od wyprzedzanych rowerzystów zaprojektowała społeczność forum rowerowego podrozerowerowe.info.

Nowe tablice w Gdańsku: "Wyprzedzaj bezpiecznie"

Tablice pojawią się na drogach wjazdowych do Gdańska oraz przy ulicach, wzdłuż których nie ma wydzielonej infrastruktury rowerowej i rowerem jeździ się na zasadach ogólnych. Celem kampanii jest także przypominanie kierowcom, że rowerzyści są równoprawnymi użytkownikami drogi. Podobne tablice informacyjne stosuje się w innych krajach m.in. na Węgrzech, w Holandii, we Francji i w Kanadzie.

Organizatorem kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu .multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika