Nowy sezon w Operze | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.08.2017

Nowy sezon w Operze

Opera Bałtycka proponuje widzom już od września nowy sezon, nawiązujący do ojczyzny Édith Piaf. Wcześniejszy sezon włoski cieszył się dużym powodzeniem.

Opera Bałtycka przygotowała dla swoich widzów m.in. cykliczne spotkania z operetką. Zespół artystów i pracowników przygotował pierwszą od dłuższego czasu premierę operetkową pt. „Orfeusz w piekle”. Jest to francuska sztuka, autorstwa Jakuba Offenbacha. Jej tematem są dzieje Orfeusza który wyrusza do piekielnych krain w poszukiwaniu pięknej Eurydyki.

Nie zabraknie również przedstawienia wielkich dzieł operowych –zimą będzie można zobaczyć „Hrabinę” Stanisława Moniuszki. Jest to ciekawa satyra na różne warstwy społeczeństwa polskiego oraz przedstawienie pojedynku między tradycją a nowoczesnością.  Pojawi się również  opera Georges’a Bizeta Poławiacze pereł  – romantyczna historia uczuć dwóch mężczyzn do kobiety kapłanki hinduskiego boga Brahmy. W repertuarze pojawią również takie sztuki operowe jak „Nabucco”; „Madama Butterfly”; „Cyganeria”; „Pinokio” czy „Opera?Si!”

Wielkim wydarzeniem będzie zapowiedziana na  9 listopada prapremiera Sądu Ostatecznego, opery Krzysztofa Knittla, opowiadająca o losach najważniejszego i najsłynniejszego gdańskiego obrazu. Opera połączy znakomitą muzykę z wartościowym librettem, pełnym historycznych odniesień.

Miłośników baletu czeka klasyczny „Dziadek do Orzechów” w choreografii  Françoisa Mauduit. Melomani będą mogli posłuchać koncertu piosenki francuskiej – gali sylwestrowej.

W Operze Bałtyckiej  odbędzie się wiele imprez towarzyszących sezonowi francuskiemu jak degustacja francuskich win i przysmaków oraz wystawy prezentujące ciekawe miejsca Francji i sztukę francuską. Bilety na wydarzenia można zamówić online na stronie opery do 24 września.

Źródło: Opera Bałtycka

Autor

- dziennikarz, publicysta, bibliotekarz, animator kultury oraz nauczyciel. Popularyzator czytelnictwa i nauki. Z zamiłowania oddaje się lekturze, grom komputerowym oraz spacerom po dalekich krainach.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika