Nowy sezon w Operze | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.08.2017

Nowy sezon w Operze

proponuje widzom już od września nowy sezon, nawiązujący do ojczyzny Édith Piaf. Wcześniejszy sezon włoski cieszył się dużym powodzeniem.

przygotowała dla swoich widzów m.in. cykliczne spotkania z operetką. Zespół artystów i pracowników przygotował pierwszą od dłuższego czasu premierę operetkową pt. „Orfeusz w piekle”. Jest to francuska sztuka, autorstwa Jakuba Offenbacha. Jej tematem są dzieje Orfeusza który wyrusza do piekielnych krain w poszukiwaniu pięknej Eurydyki.

Nie zabraknie również przedstawienia wielkich dzieł operowych –zimą będzie można zobaczyć „Hrabinę” Stanisława Moniuszki. Jest to ciekawa na różne warstwy społeczeństwa polskiego oraz przedstawienie pojedynku między tradycją a nowoczesnością.  Pojawi się również  opera Georges’a Bizeta Poławiacze pereł  – romantyczna historia uczuć dwóch mężczyzn do kobiety kapłanki hinduskiego boga Brahmy. W repertuarze pojawią również takie sztuki operowe jak „Nabucco”; „Madama Butterfly”; „Cyganeria”; „Pinokio” czy „Opera?Si!”

Wielkim wydarzeniem będzie zapowiedziana na  9 listopada prapremiera Sądu Ostatecznego, opery Krzysztofa Knittla, opowiadająca o losach najważniejszego i najsłynniejszego gdańskiego obrazu. Opera połączy znakomitą muzykę z wartościowym librettem, pełnym historycznych odniesień.

Miłośników baletu czeka klasyczny „Dziadek do Orzechów” w choreografii  Françoisa Mauduit. Melomani będą mogli posłuchać koncertu francuskiej – gali sylwestrowej.

W Operze Bałtyckiej  odbędzie się wiele imprez towarzyszących sezonowi francuskiemu jak degustacja francuskich win i przysmaków oraz wystawy prezentujące ciekawe miejsca Francji i sztukę francuską. Bilety na wydarzenia można zamówić online na stronie opery do 24 września.

Źródło:

Autor

- dziennikarz, publicysta, bibliotekarz, animator kultury oraz nauczyciel. Popularyzator czytelnictwa i nauki. Z zamiłowania oddaje się lekturze, grom komputerowym oraz spacerom po dalekich krainach.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika