Nowy sposób na kupowanie biletów metropolitalnych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.06.2014

Nowy sposób na kupowanie biletów metropolitalnych

Od czerwca bilety metropolitalne można kupować korzystając ze SkyCash R1; uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Rozwiązanie jest już dobrze znane mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym trójmiejską metropolię – do tej pory kupowali za pomocą aplikacji SkyCash bilety SKM i płacili za parkowanie.

SkyCash

Turyści oraz mieszkańcy nadmorskich miejscowości zyskali możliwość kupowania biletów metropolitalnych przy użyciu SkyCash R1; uniwersalnego systemu płatności przez komórkę.  Rozwiązanie daje natychmiastowy dostęp do biletów w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Bezpłatna aplikacja pozwala ponadto kupić w ramach jednej transakcji nawet kilkanaście biletów oraz okazywać je do kontroli w trybie offline, bez konieczności łączenia się z Internetem. Pasażerowie nie muszą też pamiętać o regularnym zasilaniu konta. Do SkyCash można w każdej chwili podłączyć kartę MasterCard lub Visa, dzięki czemu płatności za bilety będą realizowane bezpośrednio z konta bankowego.

Za pomocą SkyCash można kupować bilety jednoprzejazdowe, które obowiązują na obszarze kilkunastu gmin, wchodzących w skład Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Sam proces zakupu jest bardzo prosty. Pasażer uruchamia aplikację w telefonie, wybiera rodzaj biletu i potwierdza zamiar jego skasowania. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać ekran komórki z zakupionym biletem. Co istotne, ceny biletów kupowanych telefonem są niższe od tych w tradycyjnych punktach sprzedaży. Pierwszy bilet można skasować za darmo.

R1; Bilety metropolitalne to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Trójmieście i jego okolicach. Przy użyciu aplikacji można m.in. regulować należność za parkowanie, płacić za przejazdy pociągami SKM, kupować bilety do kina czy wypłacać gotówkę z bankomatów – mówi Adam Krypel, przedstawiciel SkyCash Poland S.A. – Usługę z pewnością docenią turyści i bywalcy nadmorskich festiwali, którzy często mają problemy ze znalezieniem punktu sprzedaży. Nasza aplikacja zapewnia dostęp do biletów w każdym miejscu, 24 godziny na dobę – dodaje Krypel.

Żeby kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu i zainstalować bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustego SMS-a na numer 50 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Użytkownicy smartfonów mogą też pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika