Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.05.2015

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku

2 2015 roku w ramach obchodów Święta Miasta odbędzie się kolejne, dwunaste już Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Dla wszystkich uczestników i mieszkańców Trójmiasta organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.

otwarcie_sezonu_zeglarskiego

Tradycyjnie żeglarzy i motorowodniaków poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym i widowiskową paradę chce przybliżyć lokalnej społeczności, ten atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami. Oficjalna część będzie miała miejsce na scenie (Targ Rybny) o godzinie 13.10.

imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie OPTYMIST. Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

Po raz pierwszy na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego wystąpią: Chór Nauczycielski z Gdańska, Chór Mieszany SYMFONIA z Gdyni, Chór Żeński GAUDEAMUS Wejherowa, Chór Męski HARMONIA z Wejherowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta BEGAMA z Kościerzyny oraz Teatr Muzyczny HALS grupa SPINAKER.

Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, czyli parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 15.45.

Program:

  • 11:00 – 11:25 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej BEGAMA
  • 11:30 – 12:50 występy chórów
  • 13:10 – 13:50 Ceremonia podniesienia bandery żeglarskiej, część oficjalna, wręczenia medali, inauguracja Programu Edukacji Morskiej
  • 13:50 – 15:00 artystyczny o tematyce morskiej – występ zespołu Teatru Muzycznego Hals – Grupa Spinaker
  • 15:00 – 15:30 Pokaz ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz ratownictwa lądowego
  • 15:45 – 16:15 – parada jednostek na Motławie

źródło: MOSiR

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika