Byli członkowie gdańskiej spółdzielni "Świetlik" pożegnają stary rok na boisku piłkarskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.12.2014

Byli członkowie gdańskiej spółdzielni „Świetlik” pożegnają rok na boisku piłkarskim

Pod znakiem okrągłych rocznic swoje piłkarskie pasje będą realizować piłkarze amatorzy wywodzący się z Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych „Świetlik”. Tradycyjnie 3 grudnia o godzinie 12.00 pożegnają stary rok i zagrają po raz trzydziesty (!) zespoły umownie nazwanych Starzy i Młodzi.

Piłkarskie pożegnanie roku ludzi z gdańskiej spółdzielni "Świetlik"

W zeszłym roku Starzy wygrali po emocjonującym spotkaniu 6:5. Jak będzie na koniec tego roku, można się przekonać obserwując mecz, który odbędzie się na bocznym boisku przy ul. Traugutta 29.

Dzień później na tym samym obiekcie i o tej samej godzinie Nowy 205 Rok przywitają po raz dziesiąty Oldboje Lechii Gdańsk oraz zespół amatorów/pasjonatów i Przyjaciele.

W dotychczasowych potyczkach siedmiokrotnie wygrywali Lechiści, dwa razy rezultat był nierozstrzygnięty. Ciekawe, czy i ten rok zacznie się doskonale dla Biało-Zielonych, którzy rok temu wygrali aż 3:0 z zespołem, w którym tylko dwóch zawodników miało kontakt z zawodową piłką nożną.

Współorganizatorem imprez jest Andrzej Kowalczys, Radny Miasta Gdańska.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika