Pomaganie jest piękne. Koncert wolontariatu opiekuńczego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.06.2014

Pomaganie jest piękne. Koncert wolontariatu opiekuńczego

Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Fundacja Hospicyjna i Fundacja Lubię Pomagać zapraszają na inaugurację programu „Wolontariat opiekuńczy”, który odbędzie się w ten wtorek, 17 czerwca, o godz. 19.00 w kościele św. Jana w Gdańsku. Wstęp jest wolny.

PomaganieJestPiękne

Koncert ma na celu rozpropagowanie projektu zatytułowanego „Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego”. Inicjatywa, której celem jest powstanie i wolontariatu w ramach instytucjonalnej i domowej opieki nad osobami chorymi, starymi i niesamodzielnymi, zrodziła się niemal rok temu, podczas spotkania księdza Piotra Krakowiaka, Krajowego Duszpasterza Hospicjów z Hanną Zych-Cisoń, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Doświadczenia ruchu hospicyjnego, w którym zespoły opiekuńcze od kilkudziesięciu lat współpracują z wolontariuszami, pokazują, jak ważna jest ich obecność i pomoc przede wszystkim osobom chorym i ich bliskim, ale również samym zespołom. Te dobre praktyki mogą być wykorzystane w placówkach służby zdrowia oraz innych obszarach opieki domowej i długoterminowej.

W programie:

  • koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod kierownictwem Bogdana Olędzkiego
  • prezentacja filmu pt.: „Wolontariat opiekuńczy”
  • wystawy fotograficzne: „Hospicjum widziane od środka” Szymona i Andrzeja Brzósków oraz „Jej portret”. „Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w obiektywie fotoreportera” Igi Wasilewskiej

Dopełnieniem koncertu będzie zabawa fantowa. Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali piękne, unikatowe rzeczy. Będą to bowiem ręcznie robione prace małych i dużych pacjentów z jednostek wykonujących działalność leczniczą, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa pomorskiego.

Koncert poprowadzi Konrad Mielnik.

Źródło: organizatorzy

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika