Zakład Utylizacyjny w Gdańsku organizuje objazdową zbiórkę odpadów. Sprawdź kiedy będą w Twojej dzielnicy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.03.2012

Rozpoczynają zbiórkę niebezpiecznych odpadów – sprawdź kiedy będą u Ciebie

Od kwietnia rusza w Gdańsku pierwsza w tym roku objazdowa odpadów. Samochody transportowe będą pojawiały się w wyznaczonych miejscach o określonych godzinach w większości gdańskich dzielnic. Sprawdź kiedy będą na Twojej dzielnicy.

Zbierane będą m.in. resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach.

w Gdańsku rozpoczyna nieodpłatną, objazdową zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

To już kolejna tego rodzaju akcja organizowana przez zakład od 2011 roku. Pierwsza w tym sezonie planowana jest w sobotę, 31 marca 2012 r.

Zakład przewiduje przeprowadzenie zbiórek w jednym punkcie przynajmniej dwa razy w roku.

Na bieżąco trwa aktualizacja listy administratorów budynków i osiedli, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w akcji i udostępnili miejsce na postój naszych samochodów. Lista nie jest zamknięta.

– Cały czas czekamy na zgłoszenia zainteresowanych w naszym Dziale Eksploatacji – mówią przedstawiciele gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego.

Jak wygląda zbiórka?

W ściśle określonych lokalizacjach wskazanych przez administratorów na terenie Gdańska odbierane będą od mieszkańców m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, komputery, drukarki, urządzenia elektryczne i elektroniczne np.: żelazka, suszarki, telewizory, telefony, radioodbiorniki, kalkulatory, pralki, lodówki, baterie i akumulatory ołowiowe; przeterminowane leki, lampy fluorescencyjne, termometry i inne zawierające rtęć, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, kwasy, zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz hydrauliczne w opakowaniach, filtry olejowe, farby, lakiery, chemikalia i opakowania po tych substancjach.

przeprowadzona będzie w godzinach od 8:30 do 15:00 w określonych harmonogramem miejscach i czasie.

Przewidziany czas postoju w jednym punkcie zbiórki to około 15 min. Po tym czasie samochód zmienia miejsce postoju na kolejne zgodnie z harmonogramem.

Sprawdź w jaki dzień i o której godzinie samochody Zakładu Utylizacyjnego będą na Twojej dzielnicy.

(ZUT)

Harmonogram objazdowej zbiórki odpadów

Ściągnij harmonogram

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika