Jelitkowo, Brzeźno i Stogi to trzy najlepsze kąpieliska w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.05.2012

Trzy najlepsze kąpieliska w Gdańsku

Jelitkowo, Brzeźno i Stogi to trzy najlepsze gdańskie kąpieliska, które zostały właśnie nagrodzone prestiżową Błękitną Flagą. Wyróżnienie otrzymała również przystani jachtowej Gdańsk.

Wejście na plażę w gdańskim Brzeźnie. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Gdańsk to obecnie miasto z największą w Polsce ilością Błękitnych Flag.

Błękitna Flaga to międzynarodowy program promujący kąpieliska i przystanie żeglarskie, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, informacji i edukacji ekologicznej oraz bezpieczeństwa.

Plaża w Brzeźnie. (Fot. Gazeta Bałtycka)

– Ten fakt ma duże znaczenie w związku z kibicami i turystami, którzy przybędą do nas w czerwcu obejrzeć mecze turnieju Euro 2012, a przy okazji odpocząć nad morzem. Gdańsk, jako Miasto Gospodarz będzie mógł się pochwalić nie tylko pięknymi, ale także czystymi i bezpiecznymi plażami oraz urokliwą przystanią żeglarską w sercu Starego Miasta – informuje gdański MOSiR, administrator plaż i przystani. – Będzie to najwyższy światowy poziom, którego będzie można doświadczyć nie tylko podczas piłkarskiego święta.

Czy jest Błękitna Flaga?

Błękitne flagi będą powiewały nad przystanią i kąpieliskami przez cały sezon 2012. (Fot. MOSiR)

Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE), pozarządowej organizacji ekologicznej z siedzibą w Danii, utworzonej w 1981 roku, zrzeszającej organizacje narodowe pełniące rolę krajowych koordynatorów programów FEE. Certyfikatem Blue Flag zostało już wyróżnionych ponad 3650 kąpielisk i przystani jachtowych w 46 krajach, w Europie, Afryce Południowej, Maroku, Tunezji, Nowej Zelandii, Kanadzie oraz na Karaibach.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika