Zastępca prezydenta Gdańska pisze do Pierwszej Damy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.04.2019

Zastępca prezydenta Gdańska pisze do Pierwszej Damy

Zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk wysłał dziś list do Agaty Dudy – prezydenta Rzeczypospolitej. Zwrócił się w nim z dramatycznym apelem do Pierwszej Damy RP.

„Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP

fot. Facebook

Szanowna Pani,

tak jak Pani jako nauczyciel, chwilowo sprawujący funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozwiązaniu sporu nauczycieli z Rządem RP. Mam świadomość złożoności spraw oświaty, wiem jak trudne są podejmowane decyzje, proszę jednak by pomogła Pani, pod swoim patronatem, rozmowom samorządów z Rządem RP.

Każdego dnia w budżecie mojego Miasta 44 grosze w każdej złotówce to środki przekazywane na oświatę wprost z kieszeni Mieszkanek i Mieszkańców.

Nie można dalej prowadzić takiej polityki.

Gotowy jestem poprowadzić rozmowy pod Pani patronatem nad rozwiązaniem kwestii oświaty i wychowania w Polsce. Nie jestem politykiem, tylko samorządowcem z krwi i kości. Proszę o wsparcie.

W obecnym sporze przeciwstawia się przeciw sobie nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Nie możemy dopuścić, by w walce o słuszne prawa walczyli między sobą ludzie oświaty.

Pozostaję do Pani dyspozycji i liczę na współpracę dla rozwoju polskiej oświaty. Wiem, że leży to Pani głęboko na sercu,

Z najlepszymi nauczycielskimi pozdrowieniami,
Piotr Kowalczuk, nauczyciel wczesnej edukacji, sprawujący funkcję Zastępy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych”

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Wijas pisze:

    Szanowny Pan Wiceprezydent i nauczyciel był łaskaw stwierdzić: „Każdego dnia w budżecie mojego Miasta 44 grosze w każdej złotówce to środki przekazywane na oświatę wprost z kieszeni Mieszkanek i Mieszkańców”. Otóż z przykrością wytykam Panu brak podstawowej wiedzy na temat budżetu JST. No chyba, że wiedzę Pan ma, ale postanowił Pan manipulować. Pozdrowienia

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika