Co dalej z przystankiem SKM Gdynia Redłowo? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.12.2015

Co dalej z przystankiem SKM Gdynia Redłowo?

Dalszy ciąg kłopotów dotyczących gdyńskiego przystanku SKM Redłowo.

skm

Pomorski Urząd Marszałkowski przeprowadził kontrolę w spółce SKM Trójmiasto, wyniki kontroli wykazały.

  • Brak środków finansowych na przeprowadzenie modernizacji przystanku SKM Gdynia w roku 2016 z budżetu spółki.
  • Urząd Marszałkowski w Gdańsku stwierdził, że przestanek Gdynia jest na terenie Gdyni i dlatego też miasto powinno wesprzeć modernizację ze środków budżetowych

Pytanie, czy Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek dofinansuje modernizacje przystanku Redłowo, pozostaje otwarte. Jest jednak pewne, że spółka SKM Trójmiasto powinna się porozumieć z władzami Gdyni.

Niestety bez chęci i porozumień nie uda się rozwiązać najważniejszych problemów największego trójmiejskiego przewoźnika.

Konieczne jest:

  • Przeprowadzenie rozmów pomiędzy SKM Trójmiasto a z władzami Gdyni, Sopotu i Gdańska w celu zakupu 30 nowoczesnych szynobusów.
  • Podpisanie porozumienia między Gdynią a SKM Trójmiasto w celu sfinansowania modernizacji przestanku Redłowo.
  • Zwiększenie budżetu spółki SKM Trójmiasto w celu możliwości przeprowadzania zakupu nowego taboru.

Jest to jednak uzależnione od woli przedstawicieli spółki, władz Gdyni, Sopotu i Gdańska do zawarcia porozumienia i realizacji inwestycji ważnych dla mieszkańców Trójmiasta.

***

Wywiad z Marcinem Głuszkiem, Dyrektorem ds. Marketingu i Sprzedaży PKP SKM w Trójmieście sp. z.o.o. :

Na jakim etapie jest przegotowywania modernizacji przestanku Redłowo?

gluszek– Spółka przygotowuje się do realizacji projektu, w ramach którego przewiduje się budowę centrum monitoringu, modernizację Dworca Podmiejskiego w Gdyni, a także modernizację kilku peronów SKM (w tym Gdyni Redłowa). Termin realizacji modernizacji przystanku Gdynia zostanie wstępnie oszacowany w ramach przygotowywania dokumentacji aplikacyjnej dla projektu „Budowa zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250 wraz z modernizacją budynku Dworca Podmiejskiego w Gdyni Głównej oraz peronów na linii kolejowej nr 250”

Jaki będzie koszt modernizacji przystanku Redłowo?

– Nie posiadamy takich informacji. Nie przeprowadzono jeszcze postępowania przetargowego. O wyborze ofert (a co za tym idzie prac) będzie można dowiedzieć się na naszej stronie internetowej. Wartość szacunkowa będzie znana po opracowaniu dokumentacji projektowej.

Kiedy wyjadą nowe składy na tory?        

– Termin dostawy pojazdów przewidziany w umowie to 31.03.2016

Jaki jest koszt zakupu nowych składów?

– Wartość kontraktu to – 28 920 000,00 netto

Jaka jest ilość nowych składów SKM?

– Ilość nowych pojazdów przewidziana w umowie – 2 szt.

Jaki jest termin rozpoczęcia użytkowania nowych składów?

– W przyszłym roku, niezwłocznie po przekazaniu ich do spółki przez wykonawcę i przygotowaniu do eksploatacji.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika