Przed rozpoczęciem Pucharu Davisa: Polska vs Chorwacja | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.04.2014

Przed rozpoczęciem Pucharu Davisa: Polska vs Chorwacja

Już jutro, w piątek, rozpoczną się mecze w ramach Pucharu Davisa, w których Polacy podejmą Chorwatów. Pierwszego dnia na warszawskim Torwarze najpierw na kort wyjdzie Michał Przysiężny, a po nim Jerzy Janowicz. W sobotę dojdzie tylko do pojedynku deblistów, w niedzielę zaś rywalizować będą wyłącznie singliści i prawdopodobnie wyniki ich spotkań zadecydują o występie w barażach o do Grupy Światowej.

POLCROPucharDavisa

Kwietniowe rozgrywki Pucharu Davisa potrwają trzy dni (piątek, sobota, niedziela). Starcie Polski z Chorwacją dotyczy drugiej rundy strefy I euroafrykańskiej. Jeśli nasi rodacy okażą się lepsi od wyżej wymienionych rywali, to we wrześniu zagrają w barażach o do Grupy Światowej R1; grupy, w której znajdują się najlepsze reprezentacje.

Polscy tenisiści w tym roku wystąpią na kortach twardych, czyli inaczej niż to było wcześniej (czyt. clay). Poprzednio przeciwnikami Polaków byli Australijczycy, którzy niespodziewanie ich wyeliminowali, mimo że ceglana mączka wydawała się atutem dla naszych rodaków.

Do baraży zakwalifikuje się ta reprezentacja, która pierwsza wygra trzy spotkania. Może więc zdarzyć się tak, że już w sobotę Biało-Czerwoni zapewnią sobie udział w barażach. Wtedy w niedzielę kapitanowie obu kadr, tj. i Zeljko Krajan, będą mogli wystawić rezerwowych.

Plan gier (4-6 kwietnia):

  • Michał Przysiężny R1; Marin Cilić (piątek, godz. 16:00)
  • Jerzy Janowicz R1; Borna Corić (piątek, po ww. meczu)
  • Mariusz / Matkowski R1; Mate Pavić/Marin Draganja (sobota, godz. 16:00)
  • Jerzy Janowicz R1; Marin Cilić (niedziela, godz. 12:00)
  • Michał Przysiężny – Borna Corić (niedziela, po ww. meczu)

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika