Reforma śmieciowa. Gdańsk: 56 groszy zamiast 66 groszy za metr | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.04.2013

Reforma śmieciowa. Jeszcze podwyżka nie weszła w życie, a jest już obniżka

Wraca temat komunalnej w Gdańsku. Dziś dowiedzieliśmy się, że nastąpi obniżka podwyższonych stawek, które jeszcze nie weszły w życie. Nie sposób odnieść wrażenie, że sytuacja ma dość kabaretowy charakter.

smieci

Taki komunikat wystosował dziś gdański magistrat:

56 groszy zamiast 66 groszy za m. kw. w przypadku gospodarstw segregujących śmieci i 72 grosze zamiast 88 groszy za m. kw. dla niesegregujących – to nowe propozycje stawek opłaty śmieciowej w Gdańsku wynikające z korzystnych dla miasta ofert w przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych̶;.

No cóż. Cała sytuacja przypomina słynny dowcip o kozie rabina. Dla przypomnienia: Żyd przyszedł do rabina radę, bo w domu ma bardzo ciasno. Na to rabin poradził mu kupić kozę, a następnie jeszcze cztery – i umieścić je w mieszkaniu. Po jakimś czasie zalecił mu pozbywać się po jednej kozie dziennie. Kiedy Żyd nie miał już w domu żadnej kozy, przyszedł do rabina i kiedy ten spytał, jak sprawy stoją, szczęśliwy Żyd zakrzyknął: „No, teraz wiem, że żyję!”.

Niestety w Gdańsku sprawa ma się nieco gorzej – z przeciętnego gdańszczanina zniknęła tylko jedna z pięciu kóz. Opłaty nadal będą zdecydowanie wyższe niż przed reformą.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika