Porozmawiajmy o Gruzji. Zapowiedź spotkania z Maciejem Jastrzębskim | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.11.2014

Porozmawiajmy o Gruzji. Zapowiedź spotkania z Maciejem Jastrzębskim

5 listopada o godzinie 17 w gdańskiej bibliotece Manhattan odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Jatrzębskim. Będzie ono poświęcone najnowszej książce reporterskiej dziennikarza zatytułowanej „”.

Porozmawiajmy o Gruzji. Zapowiedź spotkania z Maciejem JastrzębskimJaka jest Gruzja? Czym charakteryzują się ? Co łączy z nimi Polaków? Między innymi na te pytania stara się odpowiedzieć w swoim reportażu literackim Maciej Jastrzębski. Autor jest wieloletnim korespondentem zagranicznym Polskiego Radia w Rosji oraz specjalnym wysłannikiem do Gruzji. Na stałe przebywa w Moskwie.

W tym tygodniu pojawi się w Polsce, aby opowiedzieć o swojej najnowszej książce „Klątwa gruzińskiego tortu”. Po wizycie w Warszawie i rodzinnym Włocławku, dziennikarz zagości w Gdańsku.

Zabierze uczestników spotkania w podróż do Gruzji, przybliży im historię, tradycję i kulturę tego kraju, opowie o życiu codziennym Gruzinów, zdradzi kulisy swojej pracy oraz odpowie na nurtujące czytelników pytania.

Reportaż literacki Macieja Jastrzębskiego miał swoją premierę w październiku tego roku. Jest drugą, po wydanej w 2013 „Matrioszce Rosji i Jastrzębiu” publikacją dziennikarza.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- pasjonatka literatury i sztuki, miłośniczka kultury francuskiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika