Trwa medialny atak na prezydenta Dudę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.11.2015

Trwa medialny atak na prezydenta

Kilka dni temu pisałem o niezwykle silnym ataku (medialnym) na urzędującego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Stwierdziłem wówczas, że bez względu na to, co powie lub zrobi, i tak będzie poddane krytyce. Nie twórczej, nie merytorycznej. Teraz ta moja diagnoza sprawdziła się. Jestem przekonany, że nie po raz ostatni.

andrzej_duda

Niedawno ogłoszona została Prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu czterech funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jednym z ułaskawionych jest pan Mariusz Kamiński, wyznaczony na stanowisko Koordynatora Służb Specjalnych. Media natychmiast zatrzęsły się z oburzenia. Dowiedzieliśmy się, że Prezydent złamał Konstytucję Rzeczpospolitej, że pokazuje właśnie, jak działa Duda – pomoc, że trzeba postawić Prezydenta przed Trybunałem Stanu. Wypowiadali się „znawcy” prawa, adwokaci, dziennikarze. Dziennikarze prowadzący programy publicystyczne starali się „podgrzać” atmosferę, ukierunkowując i dyskusje, i opinie poszczególnych rozmówców.

Tymczasem Konstytucja Rzeczpospolitej mówi , że Prezydent dysponuje prawem łaski. Ograniczone jest ono tylko jednym warunkiem. Tym mianowicie, że ułaskawieniu nie może podlegać osoba skazana przez Trybunał Stanu.

O ile pamiętam, jak dotąd od zmiany ustroju w 1989 roku trybunał ten nikogo nie skazał. W związku z tym trudno zarzucić Prezydentowi złamanie prawa. Być może decyzja Prezydenta powoduje niejasność, co ma robić sąd. Bo przecież na Mariusza Kamińskiego nie był jeszcze prawomocny.

Ale specjalistów od praw mamy w Polsce bez liku. Jestem więc głęboko przekonany, że znajdą oni sensowne rozwiązanie niewątpliwego problemu. Pod warunkiem, że za jego rozwiązanie nie będą brali się „dyżurni eksperci”, jak np. pan Ryszard .


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 8 komentarzy
Napisano
 1. Anonim pisze:

  Panie, nie rozumiesz, że nie chodzi o to czy można ułaskawić czy też nie, ale tryb tego ułaskawienia i towarzyszące mu wypowiedzi Prezydenta.

 2. dorota pisze:

  Popieram swojego przedmówcę!

 3. maniek pisze:

  osoba skazana nieprawomocnym wyrokiem nie ma mmożliwości uzyskać ułaskawienia dopiero po jego uprawomocnieniu,dlatego to co zrobił Maliniak jest bezprawne ale tak sie dzieje w państwie prawa a nie państwie pisu

 4. Widzę, że autor tego artykułu jest tubą pisowską nie ważne co złego zrobią to i tak będzie piał o ich nieomylności i nieskazitelności – żenada panie Xawery

  • Aleksander C. pisze:

   Poczytaj inne artykuły autora to zmienisz zdanie. Ale widać łatwiej zobaczyć jeden i oceniać. Akurat ten publicysta ma bardzo duzy dorobek i jest wyjatkowo obiektywny. Ale łatwiej szkalowac i głosić mowę nienawiści. To mi przypomina najgorszą mowę pisowską.

 5. Baro pisze:

  „Prawicowe zero” z tego dziennikarzyny… Zal czytać jego „dorobek”. Moje wypracowania w liceum były dłuzsze i miały więcej argumentów…

 6. I bardzo dobrze, jeśli ten atak faktycznie trwa (i oby trwał jak najdłużej i jak najmocniej)! Ta marionetka PiSuarowa i zakała funkcji Prezydenta w pełni sobie na to zasługuje! Nigdy nie będę miał nawet grama szacunku ani do niego, ani tym bardziej do PiSSmanów, czy wreszcie do pozbawionych mózgu pantofelków – tych podludzi, którzy zarówno na niego, jak i na PISoborę głosowali!

 7. Baca pisze:

  Czy ktoś się zastanawiał jak by wyglądała historia Polski i świata, gdyby w roku 1937 Hitler Adolf został zastrzelony?? Ciekawa perspektywa i alternatywa, ale tego nie się już zmienić, nie da się naprawić. Co można zrobić, to zastrzelić Jarosława Kłamczyńskiego, ostatecznie ten morderca ma na swych rękach krew swego brata i prawie setki innych ludzi.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika