Gdańscy urzędnicy postawią... stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Koszt: 700 tys. zł | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.05.2014

Gdańscy urzędnicy postawią… stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Koszt: 700 tys. zł

To wcale nie jest żart. Gdańscy urzędnicy postanowili zainwestować publiczne pieniądze w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Oczywiste jest, że głównie z przeznaczeniem dla… urzędowych samochodów.

Gdańscy urzędnicy postawią... stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Koszt: 700 tys. zł

Najbardziej kuriozalne jest to, że pojazdów elektrycznych praktycznie w Gdańsku jeszcze nie ma i w ogóle nie wiadomo, czy będą. Natomiast koszt miejskiej inwestycji to około 700 tys. zł.

Gdańskie jezdnie – dziurawe jak sito i sytuacja się pogarsza. Podwórka – nawet te w centrum miasta – straszliwie zaniedbane, na każdym kroku mnóstwo estetycznych „potworków”, co pokazujemy w dziale Gdańskie Widoki, tymczasem gdańscy urzędnicy inwestują w… stacje ładowania pojazdów elektrycznych. A tych w Gdańsku jeździ… zaledwie 24. Do tego w mieście zarejestrowanych jest 15 aut hybrydowych, podczas gdy aut tradycyjnych jeżdżą tu setki tysięcy.

niedawno ogłosił przetarg na budowę stacji umożliwiających ładowanie
pojazdów elektrycznych. Docelowo mają powstać trzy takie stacje. Jedna z nich oczywiście ma się znajdować tuż przy gdańskim Urzędzie Miejskim.

Choć urzędnicy zapewniają, że inwestycja jest przeznaczona także dla mieszkańców Gdańska, to choćby sama ich planowana lokalizacja (przy urzędach i miejskich instytucjach – ZOO, siedziba Straży Miejskiej) pokazuje, dla kogo i dla czyich pojazdów faktycznie jest ona przewidziana.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>