Idzie wojna - trzeba uciekać! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.03.2014

Idzie wojna – trzeba uciekać!

Jak reaguje większość ludzi młodych na wieści o możliwej wojnie? – Trzeba uciekać, jak najdalej, jak najszybciej! Duch patriotyzmu i walki za kraj już dawno przeminął, nie tylko wśród młodych. Często da się słyszeć głosy, że i osoby starsze, które faktycznie pamiętają czasy wojenne nie namawiają zbyt ochoczo swoich pociech do obrony granic Polski. Dlaczego?

Idzie wojna - trzeba uciekać!

Aby znaleźć na to odpowiedź wystarczy włączyć telewizor i przełączyć na dowolne wieczorne wiadomości. Co relacjonują nam dziennikarze? Jeżeli chodzi o politykę i kraj, to najczęściej jest poruszany temat oszustw, kradzieży, kolejnego spisku, brakujących
pieniędzy i kryzysu. Często, z tymi informacjami, pokazywane są wypowiedzi polityków, które są wręcz śmieszne w porównaniu do materiału, który oglądaliśmy dosłownie parę chwil. Mówiąc kolokwialnie – kupy się tu nic nie trzyma.

Większość młodych ludzi już dawno przestało oglądać telewizję, czytać prasę. Przestali się oni interesować tym, co dzieje się w kraju – w końcu i tak w kółko dzieje się to samo. Choć mylą się w tej opinii, to mylą się całkiem niedużo.

Postawmy pytanie – za taką Polskę mamy walczyć?

Spotkałem się ostatnio z moim dziadkiem, wiekowy facet choć nadal w pełni sił. II wojnę światową przeżył jako nastolatek, często do niej wraca i opowiada smakowite ciekawostki z nią związane. Jednak i on, patriota, ma dość systemu i ludzi, którzy rządzą naszym krajem.

– Nie warto walczyć, nie warto ginąć. Nawet nie pochowają Cię z honorami za to, że zginąłeś w walce za swój kraj – komentuje krótko z bardzo słyszalnym żalem w głosie.

Ja nie wyobrażam sobie nie walczyć za kraj. Nie walczyć za podwórko, na którym się wychowałem, za swoje poglądy, za swoje opinie. Za swoją . Bo musimy pamiętać, że nie wypędzamy z naszych terenów wroga dla polityków, którzy po całym wydarzeniu powiedzą „to był prawdziwy cios” i wrócą do swoich interesów. Walczymy dla siebie, dla swoich bliskich, dla swojego kraju – czyli swojego domu.

Igor Miecznik


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika