Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.03.2015

Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę

Znów głośno o nieprawdziwych informacjach w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Wątpliwości ma prokuratura – stawiając zarzuty, wątpliwości mają media – prezentując rozmaite hipotezy, wątpliwości mają w końcu także zwykli wyborca, dla których całość wygląda na co najmniej podejrzaną.

Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę

Ile właściwie mieszkań posiada Adamowicz? Tego przeciętny wyborca po prostu nie wie. Niedawno mówiło się o 9. Później podobno prezydent pozbył się 4 albo 5. Czy dziś ma ich 5, 6 a może tylko 4? I tu ważne pytanie, czy pozbycie się mieszkań nie było po prostu przepisaniem ich na członków rodziny – na żonę, może córkę? No i dlaczego właściwie postanowił się ich pozbyć? Żeby nie denerwować wyborców swoim bogactwem? Nie wzbudzać podejrzeń, uciąć spekulacje?

Nie ma wątpliwości, że posiadanie takiej liczby mieszkań też budzi wątpliwości i prowokuje do stawiania pytań, no bo który prezydent miasta posiada aż tyle ?

Kolejne i to bardzo poważne wątpliwości budzą doniesienia medialne o tym, jakoby małżeństwo Adamowiczów dostawało darowizny od członków rodziny. Być może pod względem prawnym wszystko jest w porządku, ale pytania znów się pojawiają, choćby najprostsze: dlaczego rodzina pomaga bardzo dobrze zarabiającym Adamowiczom?

Ta dziwna sytuacja przywołuje skojarzenie z innym, niegdyś kojarzonym z PO politykiem – Januszem Palikotem, który jako człowiek zamożny otrzymywał darowizny od… emerytów i studentów. Tamta sprawa do dziś jest przypominana a w toku postępowania sądowego okazało się, że ani , ani nie mogli udokumentować posiadania środków, które przekazywali Palikotowi.

Paweł Adamowicz powoli staje się symbolem polityka budzącego wątpliwości. Niestety może się okazać, że nawet gdyby oczyścił się z prokuratorskich zarzutów, to i tak mieszkańcy Gdańska będą go kojarzyć i wspominać jedynie jako właściciela niezliczonej (dosłownie) ilości mieszkań.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. popradzki6 pisze:

  Adamowicz-drobny CINKCIARZ-czy AFERAŁ i HOCHSZTAPLER-na pewno jak z PLATFORMY OBSZCZYMURKÓW-to CWANIAK i AFERAŁ.

 2. wladzio pisze:

  I pewnie jeszcze wynosi papier toaletowy z UM.

 3. Sprawa w prokuraturze do wyjaśnienia i dobrze ale bawi sztuczny szum wokół tego:)
  Nie chodzi o korupcje itd itp tylko o błędne wpisanie majątku a za cyrkiem jaki jest teraz robiony widać wyraźnie Pana Jaworskiego 🙂
  Trzy razy z przegrał wybory w Gdańsku i nie nie może znieść że gdańszczanie go nie chcą 🙂
  Może niech PiS wystawi Jaworskiego w jego rodzinnym Włocławku?
  Tyle go tam nie było że może ktoś na niego zagłosuje 🙂

  • Tomasz pisze:

   Szum wokół sprawy taki sam jak wokół sprawy Nowaka. Zresztą podobna sytuacja. Tam skończyło się skazaniem w 1 instancji. Tu będzie podobnie. Więc to nie są wcale drobiazgi. A kto to jest Jaworski? I co ma z tym wspólnego? Też aferzysta? Stoi za aferą Adamowicza? O co chodzi?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika