Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.03.2015

Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę

Znów głośno o nieprawdziwych informacjach w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Wątpliwości ma prokuratura – stawiając zarzuty, wątpliwości mają media – prezentując rozmaite hipotezy, wątpliwości mają w końcu także zwykli wyborca, dla których całość wygląda na co najmniej podejrzaną.

Jak to właściwie jest z mieszkaniami Adamowicza? Wyborcy dawno stracili rachubę

Ile właściwie mieszkań posiada Adamowicz? Tego przeciętny wyborca prostu nie wie. Niedawno mówiło się o 9. Później podobno prezydent pozbył się 4 albo 5. Czy dziś ma ich 5, 6 a może tylko 4? I tu ważne pytanie, czy pozbycie się mieszkań nie było po prostu przepisaniem ich na członków rodziny – na żonę, może córkę? No i dlaczego właściwie postanowił się ich pozbyć? Żeby nie denerwować wyborców swoim bogactwem? Nie wzbudzać podejrzeń, uciąć spekulacje?

Nie ma wątpliwości, że posiadanie takiej liczby mieszkań też budzi wątpliwości i prowokuje do stawiania pytań, no bo który prezydent miasta posiada aż tyle nieruchomości?

Kolejne i to bardzo poważne wątpliwości budzą doniesienia medialne o tym, jakoby małżeństwo Adamowiczów dostawało darowizny od członków rodziny. Być może pod względem prawnym wszystko jest w porządku, ale pytania znów się pojawiają, choćby najprostsze: dlaczego rodzina pomaga bardzo dobrze zarabiającym Adamowiczom?

Ta dziwna sytuacja przywołuje skojarzenie z innym, niegdyś kojarzonym z politykiem – Januszem Palikotem, który jako człowiek zamożny otrzymywał darowizny od… emerytów i studentów. Tamta sprawa do dziś jest przypominana a w toku postępowania sądowego okazało się, że ani emeryci, ani studenci nie mogli udokumentować posiadania środków, które przekazywali Palikotowi.

Paweł Adamowicz powoli staje się symbolem polityka budzącego wątpliwości. Niestety może się okazać, że nawet gdyby oczyścił się z prokuratorskich zarzutów, to i tak mieszkańcy Gdańska będą go kojarzyć i wspominać jedynie jako właściciela niezliczonej (dosłownie) ilości mieszkań.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. popradzki6 pisze:

  Adamowicz-drobny CINKCIARZ-czy AFERAŁ i HOCHSZTAPLER-na pewno jak z PLATFORMY OBSZCZYMURKÓW-to CWANIAK i AFERAŁ.

 2. wladzio pisze:

  I pewnie jeszcze wynosi papier toaletowy z UM.

 3. Sprawa w prokuraturze do wyjaśnienia i dobrze ale bawi sztuczny szum wokół tego:)
  Nie chodzi o korupcje itd itp tylko o błędne wpisanie majątku a za cyrkiem jaki jest teraz robiony widać wyraźnie Pana Jaworskiego 🙂
  Trzy razy z przegrał wybory w Gdańsku i nie nie może znieść że gdańszczanie go nie chcą 🙂
  Może niech PiS wystawi Jaworskiego w jego rodzinnym Włocławku?
  Tyle go tam nie było że może ktoś na niego zagłosuje 🙂

  • Tomasz pisze:

   Szum wokół sprawy taki sam jak wokół sprawy Nowaka. Zresztą podobna sytuacja. Tam skończyło się skazaniem w 1 instancji. Tu będzie podobnie. Więc to nie są wcale drobiazgi. A kto to jest Jaworski? I co ma z tym wspólnego? Też aferzysta? Stoi za aferą Adamowicza? O co chodzi?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika