Nie żyje Paweł Adamowicz. Polityk zmarł w szpitalu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.01.2019

Nie żyje Paweł Adamowicz. Polityk zmarł w szpitalu

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz R1; potwierdzili przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Polityk zmarł dziś w szpitalu po dramatycznej walce lekarzy o jego życie po tym, gdy został brutalnie zaatakowany przez nożownika.

Przypomnijmy, dramatyczna walka o życie prezydenta trwała od wczorajszego wieczora. Po tym, gdy Paweł Adamowicz został brutalnie zaatakowany przez nożownika podczas finału w Gdańsku na miejscu był reanimowany, następnie przewieziony do gdańskiego szpitala.

Po 5-godzinnej operacji stan prezydenta był bardzo , o czym informowali lekarze.

Dziś około 14:40 UCK w obecności ministra zdrowia poinformowały, że prezydent nie żyje.

Paweł Adamowicz urodził się 2 listopada 1965 w Gdańsku. Z wykształcenia był prawnikiem. W latach 1990–1993 był prorektorem Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 1994–1998 przewodniczącym rady miasta Gdańska, a w latach 1998-2019 prezydentem Gdańska.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
 1. Starsza pisze:

  To straszne dla nas!!!Serdeczne wyrazy współczucia Jego Rodzinie!!!

 2. Radek pisze:

  Straszny dramat…zaskoczenie itd.

  Ale jeszcze straszniejsze, że wygląda iż to było ustawione morderstwo : POZWOLONO napastnikowi podejść do prezydenta, zaatakować go nożem kilka razy, a potem ( GDZIE ochrona ? ) pozwolono mu na 'kilka słów do mikrofonu' i chodzenie po scenie z rękami w górze, jak bokser po zwycięskiej walce.( G d z i e ochrona ??? )

  Farsa ! Ustawka. Za jednym zamachom upieczono kilka pieczeni, w tym próba zaszkodzenia WOSP. Bardzo podejrzane, a trauma dla widzów : gratis…celem jest wygenerowanie jak najwiekszego szoku, najbardziej negatywnej energii psychicznej, bodziec dramatu i cierpienia pojawił sie w momencie gdy pozytywna energia osiagała swoj szczyt…w ramach transmisji na zywo.

  Typowy atak określany w krajach anglosaskich jako PSY OP :
  operacja psychologiczna…
  Schemat ten sam : zaburzony napastnik, krzyczy coś ( w zachodnich krajach o allahu, w PL zostało do dostosowane do miejsca i lokalnych okoliczności ). tO JEST BARDZO NIEPOKOJĄCE i zastanawiające…

  Może wyglądać na polityczne morderstwo, ale w tle prawie na pewno służby spec.

  Chore…bardzo ciemna energia i diabelska motywacja. Polskie polityczne piekło.

  Pokój duszy prezydenta Adamowicza.

 3. Imię... pisze:

  WARTO przeczytac, co z tego ze z prorzadowej strony, daje do myslenia :

  „Istnienie „wiecznych prezydentów” miast w sposób niemal naturalny prowadzi do powstania układów klientelistycznych.

  Czy nie wystarczyłoby po prostu ograniczyć im liczbę kadencji? Oczywiście. W chwili, gdy ktoś jest prezydentem miasta dłużej niż dwie kadencje tworzy różnorodne kliki, układy i sitwy.

  I tego się później praktycznie nie da wyplenić. Należy także przypomnieć, że miasto Gdańsk bardzo aktywnie uczestniczy w promocji pana prezydenta w różnych mediach, zatrudniając w tym celu różne spółki piarowskie.

  My nie jesteśmy w stanie sprawdzić, w jaki sposób te firmy wpływają na media, by wykreować taki a nie inny obraz Adamowicza. Oraz negatywnie przedstawiać kontrkandydatów. Dochodzi też do sytuacji naprawdę kuriozalnych.
  Ostatnio twarz Adamowicza zdobiła okładkę gazety Rady Lekarskiej w Gdańsku. Nie ma w środku ani żadnego wywiadu z nim, ani tekstu o nim. Jest tylko zdjęcie na okładce. Nie wiadomo zupełnie o co chodzi.
  Gdy wybuchła afera Amber Gold dwa lata temu, była mowa o korupcyjnych układach, mówiono, że Gdańsk jest rządzony za pomocą niejasnych powiązań biznesowo-towarzyskich oraz byłych pracowników służby bezpieczeństwa.
  Potem sprawa ucichła i dziś wydaje się być zapomniana.

  Gdańszczanie nie przejmują się korupcją?”

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>