Ryszard Petru. Nowa gwiazda mediów, polityki. Autorytet, ekspert i znawca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.11.2015

Ryszard Petru. Nowa gwiazda mediów, polityki. Autorytet, ekspert i znawca

W mediach coś się zmienia. Wyniki wyborów skorygowały nieco postawę największych stacji telewizyjnych i niektórych gazet. (Nie piszę nic na temat stacji radiowych, po prostu zbyt mało ich słucham, żeby móc się wypowiedzieć).

balcerowicz-petru

Po klęsce (ja tak określam wyniki uzyskane przez PO i ich stronników w ostatnich wyborów parlamentarnych) mniej widać w mediach i pana Schetynę, i pana Nałęcza, i pana Kamińskiego, i pana Giertycha i paru jeszcze innych, do niedawna dyżurnych piewców idei demokracji wg modelu Platformy Obywatelskiej. Kto zajął ich miejsce?

Nie, nie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. (Część z nich zapewne nie przyjmowałaby ewentualnych zaproszeń, co można nawet zrozumieć). Ale także nie przedstawiciele trzeciej siły w parlamencie, a więc ruchu Kukiz’15. Za to na czołowe miejsce wysunął się nie kto inny jak niedawny komentator ekonomiczny, pracownik banków, obecnie polityk „co się zowie”. Ulubione dziecko mediów. Tak. !

To ON w tej chwili jest już autorytetem i politycznym, i ekonomicznym, i moralnym. Czekam, kiedy uzyska zaszczytny tytuł „profesora”, którym tak chętnie obdarzają dziennikarze mediów głównego nurtu swoich rozmówców. Wyrosła nam nowa GWIAZDA, która pojawia się we wszystkich możliwych programach i o wszelkich możliwych porach.

Pozostaje tylko życzyć naszemu bohaterowi, by rzeczywiście był gwiazdą, a nie kometą. Choć ja aż takim optymistą nie jestem.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- publicysta, komentator i felietonista.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotr pisze:

    Cóż , sam chętnie przyznam Panu Ryszardowi tytuł eksperta , jak tylko zda egzamin z historii Polski na poziomie gimnazjum i potrafi prawidłowo określić datę Zamachu Majowego . O jego eksperckiej wiedzy w dziedzinie ekonomii nie wspominam , ale pozostaje mieć nadzieję , że NIGDY nie będzie miał On okazji sprawdzać jej na Rodakach podobnie jak jego GURU . Skutki wszyscy znamy . Pozdrawiam – Piotr

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>