Superlekarstwa w Rosji już niedługo | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.05.2014

Superlekarstwa w Rosji już niedługo

Rosji powiedziała, że najnowsze leki pomagające w leczeniu śmiertelnych chorób są już testowane. Od roku 2018 zdecydowana większość podstawowych medykamentów ma być produkowana wyłącznie w Rosji.

NoweLekiRosja

Od 2018 roku 90% leków ratujących życie będzie produkowana tylko w Rosji. Takie zadanie wyznaczył prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na posiedzeniu Rady Prezydenckiej dotyczącej modernizacji gospodarczej.

Według ekspertów rynek leków w ciągu najbliższych dwóch lat przekroczy 1 bilion rubli. Domowe leki na półkach aptecznych stanowią obecnie 25% spośród wszystkich dostępnych.

krajowej produkcji leków i wyrobów medycznych nie jest tylko problememDMprezydentRosji gospodarczym, to także projekt społeczny. Nasi obywatele powinni mieć możliwość zakupu leków po przystępnych cenach, dlatego konieczne jest, żeby zostały one wyprodukowane w naszym kraju” – powiedział Miedwiediew i zgodził się, że należy nadać priorytet lekom krajowym w ramach zamówień publicznych.

Szefowa Ministerstwa Zdrowia Veronica Skvortsova zakomunikowała, że 15 lipca zostanie zaktualizowany wykaz leków podstawowych, których ceny są regulowane przez państwo.

Minister powiedziała również, że w niedalekiej przyszłości stworzy unikatową, krajową szczepionkę przed zakażeniem HIV. Dodała, że na etapie rejestracji i przygotowań są teraz leki przeciwzapalne o efekcie antyonkogenu. Oznajmiła ponadto, że w 2013 r. zarejestrowano 33 innowacyjne leki, z których trzy krajowe stosowane są w leczenia gruźlicy i zapaleniu wątroby typu C.

Ogólnie rzecz biorąc, jak zapewnia Skvortsova, rosyjscy specjaliści zrewolucjonizują rynek produktów biologicznych. W ciągu trzech lat pojawi się co najmniej 10 innowacyjnych produktów biologicznych na poziomie molekularnym, aby pomóc w leczeniu poważnych chorób śmiertelnych, które nie mają odpowiedników w skali światowej.

„Te leki nie będą miały ograniczonego i miejscowego zastosowania, MinisterZdrowiaSkvortsovaRosjado których jesteśmy przyzwyczajeni, lecz będą oddziaływać na kluczowe cząsteczki biorące udział w procesach metabolizmu wszystkich poważnych chorób człowieka, mające wpływ na długość życia” – zakończyła Skvortsova.

Źródło: Комсомольская правда


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>