Tymczasowy areszt dla dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.08.2013

Tymczasowy areszt dla dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Dwie urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku zostały aresztowane w związku z podejrzeniem przyjmowania korzyści majątkowych przy procedurze przyznawania lokali komunalnych. Katarzynie M. i Krystynie W. prokuratura zarzuca przyjmowanie łapówek w łącznej wysokości ponad 500 tys. zł.

Urząd Miejski w Gdańsku. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Miejski w Gdańsku. (Fot. )

W tej sprawie oświadczenie wydał Urząd Miasta Gdańska.

„W ślad za komunikatem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku dotyczącym tymczasowego aresztowania dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych informujemy iż:

Na czas aresztu tymczasowego w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, stosunek pracy Katarzyny M. i Krystyny W. podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych został zawieszony.

Już w 2011 obie urzędniczki- pracownice Wydziału Gospodarki Komunalnej- zostały odsunięte od podejmowania decyzji w sprawach lokalowych. Odsunięcie to spowodowane było podejrzeniem o nierzetelność.

Władzom miasta bardzo zależy na szybkim wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy. Dla dobra śledztwa do czasu zakończenia postępowania urząd powstrzyma się od udzielania szczegółowych informacji.

Jednocześnie władze miasta wyrażają ubolewanie z zaistniałej sytuacji oraz dołączają się do apelu Prokuratury o dobrowolne zgłaszanie się i zeznawanie w tej sprawie przy zastosowaniu klauzuli niekaralności”.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika