Diana Krall w Gdyni. Jazz dla każdego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.11.2012

Diana Krall w Gdyni. Jazz dla każdego

Od lat uwodzi światową publiczność swoim delikatnym, zmysłowym głosem. Stawia nie tylko na klasyczny jazz, lecz aranżuje także utwory na pozór zupełnie nie-jazzowe. , bo o niej mowa, już 15 listopada wystąpi w Hali Sportowo Widowiskowej w Gdyni.

Kanadyjska wokalistka oraz pianistka jazzowa urodziła się w 1964 roku, muzykę mając już w genach. Występy sceniczne rozpoczęła bardzo wcześnie, bo w wieku czternastu lat.

Szybko dostrzeżono jej talent, dzięki czemu uzyskała stypendium w jednej z najbardziej prestiżowych szkół muzycznych w Stanach Zjednoczonych – .

Po ukończeniu szkoły powróciła do Kanady i nagrała debiutancki album pt. „”, który osiągnął status złotej płyty i sprawił, że na artystkę zwróciło uwagę wiele ważnych osobistości związanych z muzyką jazzową.

W późniejszym czasie wokalistka występowała na scenie z gwiazdami takimi jak , czy sam , a także oraz .

Diana zdobyła do tej pory 5 nagród Grammy, 8 nagród Juno, a także wiele innych prestiżowych wyróżnień w świecie muzyki jazzowej.

Światowej sławy wokalistka odwiedzi Trójmiasto przywożąc ze sobą kultowe, uwielbiane przez publiczność utwory, ale także wspaniałe, z pewnością porywające nowości.

Diana dowiodła już, że muzyka jazzowa potrafi być fascynująca i może zainteresować każdego, o czym świadczą sukcesy jej albumów na listach sprzedaży.

Polska publiczność natomiast z pewnością dowiedzie, że koncertu gwiazdy takiego pokroju zwyczajnie nie można przegapić.

  • Data koncertu: 15.11.2012 r
  • Miejsce:
  • Godzina: 20:00
  • Bilety: Do nabycia w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn, a także na ticketpro.pl oraz ebilet.pl
VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 2)
Diana Krall w Gdyni. Jazz dla każdego, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Dorota Kołpak

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika