Indian Wells: Kubot i Melo przegrywają w finale | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.03.2017

Indian Wells: Kubot i Melo przegrywają w finale

Łukasz Kubot i jego partner deblowy Marcelo Melo przegrali finał gry podwójnej turnieju BNP Paribas Open przeciwko duetowi Klaasen-Ram 7:6, 4:6, 8-10. Mimo niepowodzenia Polak i Brazylijczyk imprezę w Indian Wells mogą uznać za udaną.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i trzeba było rozegrać tie-break, choć w dziesiątym gemie Kubot i Melo mieli piłkę setową. W tie-breaku polsko-brazylijski duet od samego początku spisywał się znakomicie, dzięki czemu wygrało go 7-1.

W drugiej partii Kubot i Melo przełamali rywali z USA oraz RPA już w trzecim gemie. Szósty gem wygrali do zera i prowadzili wówczas 4:2. Trzeci tytuł w karierze dla pary Kubot-Melo był bardzo blisko, ale w ósmym gemie Rajeev Ram i Raven Klaasen zdołali wygrać przy serwisie naszego rodaka i jego brazylijskiego kolegi. Następnie Ram i Klaasen wyszli na prowadzenie i ponownie przełamali Kubota i Melo.

Zwycięzcę musiał tym samym rozstrzygnąć super tie-break, w którym pierwszą piłkę meczową a zarazem mistrzowską mieli Klaasen i Ram i ją wykorzystali. To drugi tytuł tego duetu w tym sezonie. Przedtem triumfowali oni w innym amerykańskim turnieju, mianowicie w Delray Beach.

Kubot i Melo w najbliższym czasie wystąpią w Miami. Dzięki grze w finale w Indian Wells Polak i Brazylijczyk zarobili do podziału 187 970 dolarów. Poza tym obaj otrzymali 600 punktów do rankingu deblistów ATP.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika