WTA Madryt: Radwańska wywalczyła awans do półfinału | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2014

WTA Madryt: Radwańska wywalczyła awans do półfinału

Agnieszka Radwańska wystąpi w półfinale hiszpańskiego turnieju Mutua Madrid Open. pokonała w ćwierćfinale Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 4:6, 6:4. Pierwszy mecz pomiędzy obiema tenisistkami był bardzo zacięty, mimo że to krakowianka uchodziła za zdecydowaną faworytkę.

ARadwanskaIW

Radwańska rywalizowała z Garcią po raz pierwszy w karierze. pokonała w stolicy Hiszpanii w tej edycji Kanadyjkę Eugenie Bouchard 2:0, Rosjankę Swietłaną Kuzniecową 2:1 i Włoszkę Robertę Vinci 2:0, Francuzka zaś – żeby znaleźć się w drabince głównej – musiała wziąć udział w kwalifikacjach. W nich pokonała dwie Hiszpanki Sarę Sorribes Tormo i Laurę Pous Tio po 2:0. Następnie w 1/32 wygrała z Niemką Angeliką Kerber, która skreczowała przy stanie 6:3, 2:0, potem awansowała do kolejnej rundy bez wychodzenia na kort, ponieważ z gry wycofała się Rosjanka Marija Kirilenko, a wczoraj wyeliminowała Włoszkę Sarę Errani 2:1.

Pierwszy set pomiędzy Radwańską a Garcią było dość wyrównany, ostatecznie jednak zwyciężyła go nasza rodaczka, gdyż miała o jedno przełamanie na koncie więcej. Najdłużej rozgrywany był siódmy gem. Aż osiem break pointów miała w nim i dopiero za ósmym razem przełamała rywalkę. Krakowianka wykorzystała z kolei piłkę setową za pierwszym razem.

Druga partia nie przebiegała już tak nieźle dla Radwańskiej jak poprzednia. trzykrotnie straciła podanie, w rezultacie czego seta wygrała Francuzka. 25-latka serwowała na 5-5, ale właśnie wtedy po raz kolejny dała się przełamać przeciwniczce i trzeba było rozgrywać trzeciego seta.

W trzecim secie doszło do najmniejszej liczby przełamań (czyt. do jednego). Już na samym początku swój gem serwisowy przegrała Garcia. Radwańska prowadziła w nim 40:15, ale wygrała go dopiero po wykorzystaniu trzeciego break pointa. mogła wygrać tę partię 6:3 i tym samym mecz, bo znowu Garcia sprezentowała jej break pointa, ale zdołała się obronić przed drugim przełamaniem. Radwańska ostatni gem wygrała 40:15 i po niespełna dwóch godzinach i dwudziestu minutach mogła cieszyć się z drugiego awansu do półfinału w tym turnieju w karierze.

Radwańska o finał powalczy z Rosjanką Marią Szarapową, która w 1/4 wyeliminowała Chinkę Li Na 2:6, 7:6[5], 6:3. Krakowianka zagra z Szarapową po raz dwunasty. W tym roku już raz trafiły na siebie. Było to w Stuttgarcie nieco ponad dwa tygodnie temu. Wówczas Szarapowa okazała się lepsza od Radwańskiej, wygrywając 2:0. Ostatni raz pokonała Rosjankę w finale w 2012 roku. Co więcej, Radwańska zwyciężyła nad Szarapową dotychczas dwukrotnie (przedtem podczas US Open w 2007 r.). W drugim półfinale Mutua Madrid Open wystąpią Rumunka Simona Halep oraz Czeszka Petra Kvitova.

Z madryckimi zawodami pożegnali się dziś polscy debliści i Matkowski. Obaj musieli uznać wyższość braci Bryanów 6:7[4], 3:6.