Nowa ulica Słowackiego. Czy ułatwi życie mieszkańcom Gdańska? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.06.2012

Nowa Słowackiego. Czy ułatwi życie mieszkańcom?

Półtorakilometrowy, nowy fragment gdańskiej Trasy Słowackiego został niedawno oddany do użytku.

Nowa Słowackiego jest już przejezdna, ale nie jest dokończona. Wciąż trwają tu prace wykończeniowe. (Fot. Joanna Niewińska)

Co może dziwić, wydarzyło się to wcześniej niż planowano. Kierowcy jeżdżący do tej pory starą, jednopasmową trasą, już w czwartek 3 mogli przejechać się nową dwupasmową drogą. Trasa nie jest jeszcze całkowicie wykończona. Brakuje wymalowanych znaków poziomych, zastępują je tymczasowe.

Nowa trasa odbija ze starej Słowackiego zbliżając się do . Na razie dobiega do ul. .

"Nowa Słowackiego" ma zwiększyć płynność ruchu w okolicach Wrzeszcza. Gigantyczne korki do tej pory były tu codziennością. (Fot. Joanna Niewińska)

Nie tylko dla kierowców czterech kółek „Nowa Słowackiego” jest ułatwieniem.

Nie zapomniano również o pieszych i rowerzystach. (Fot. Joanna Niewińska)

Zadbano również o pieszych i rowerzystów. Dla tych ostatnich dobrze skonfigurowana sygnalizacja świetlna umożliwia sprawne przedostanie się z jednej na drugą stronę drogi.

Obecnie ulicą można się sprawnie przemieszczać, ale warto zachować ostrożność, ponieważ wciąż trwają prace wykończeniowe.

Być może nowa Słowackiego umożliwi szybszy transport w mieście, mieszkańcy Gdańska liczą także na odkorkowanie okolicznych dróg, bo gigantyczne korki były do tej pory we Wrzeszczu codziennością, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Głównym utrudnieniem, które wciąż czeka mieszkańców będzie zamknięcie jednej z dwupasmowych nitek porannym ruchu szczytowym w dniach meczowych.

Właśnie tędy kursują autokary wiozące piłkarskich kibiców z lotniska oraz służby obsługujące . Pozostałe pasy są do użytku mieszkańców.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>