XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.06.2013

XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta

Za nami ulicami Trójmiasta.

Gdańscy rowerzyści gromadzili się na ul. Rajskiej, obok galerii „Madison” już od 11:00. Przed wyruszeniem w drogę zainteresowani mogli wziąć udział w debacie i wyrazić swoją opinie na temat polityki rowerowej Gdańska. Gdy nadjechali kolarze z Wejherowa wszyscy już z niecierpliwością czekali na start.

XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta

Za nami XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta. (Fot. Maciej Nowotnik)

Mimo drobnych opóźnień, cały peleton południowy w krótkim czasie wyjechał na Aleję Zwycięstwa, a następnie na Aleję Grunwaldzką. Tak wielu rowerzystów na drodze, po której rowery raczej nie jeżdżą, to niezwykły widok. Gdy peleton dotarł do Drogi Zielonej spotkał się z peletonem północnym po czym równolegle ruszyli do mety, która znajdowała się na parkingu ERGO ARENY. Tam na uczestników czekało losowanie nagród w postaci rowerów i kolarskich akcesoriów.

XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta

Gwiazdami XVII edycji Przejazdu był rowerowy rycerz, ekipa super bohaterów oraz człowiek-por. (Fot. Maciej Nowotnik)

Nie tylko rowerzyści brali udział w imprezie. Wiele osób jechało na rolkach lub deskorolkach. Co roku imprezę uatrakcyjniają kolorowi przebierańcy. Gwiazdami XVII edycji Przejazdu był rowerowy rycerz, ekipa super bohaterów oraz człowiek-por. Nowością był specjalny samolocik z wbudowaną kamerą, który filmował wszystko z góry.

XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta

Meta przejazdu znajdowała się na parkingu ERGO ARENY. Tam na uczestników czekało losowanie nagród w postaci rowerów i kolarskich akcesoriów. (Fot. Maciej Nowotnik)

Jak widać imprezy tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością bowiem z roku na rok przybywa uczestników. Wielki Przejazd Rowerowy jest świetną okazją do spotkania się ze znajomymi lub spędzenia niedzieli wraz z rodziną. Teraz jednak pozostaje nam czekać na XVIII edycję tego wydarzenia.

XVII Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Trójmiasta


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika