Zjedz obiad z seniorem | Gazeta Bałtycka , 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Opublikowano: 5.04.2019

Zjedz obiad z seniorem

Kilkanaście samotnych, starszych osób między innymi z Śródmieścia, Wrzeszcza i Przymorza raz w tygodniu zje obiad z wolontariuszem, który przyniesie posiłek z lokalnej restauracji. Bardzo liczymy, że to wspólne biesiadowanie zbliży parę, zaowocuje przyjaźnią. Spowoduje, że seniorce lub seniorowi nie będzie już doskwierać samotność.

Ósmego kwietnia rusza projekt „Zjedz ”, wymyślony i prowadzony wspólnie przez i . W jego ramach na razie do kilkunastu gdańszczanek lub gdańszczan 60+, objętych pomocą społeczną, zawita raz w tygodniu miły gość z ciepłym jedzeniem. Pierwsi uczestnicy projektu zapoznają się, mamy nadzieję, że osoby starsze zaakceptują swoich wolontariuszy.

Pary zostały tak skojarzone, by seniora i wolontariusza łączyły m.in. wspólne pasje, zainteresowania zawodowe. Wszystko po to, by podczas biesiady dwoje ludzi nawiązało ze sobą głębsze relacje. Ich kontakt przerodził się w przyjaźń, w myśl zasady, że nic tak nie łączy ludzi jak wspólne spożywanie posiłku.

Dodajmy, że do udziału w projekcie zgłosiło się już 36 społeczników w różnym wieku. Wszyscy przeszli szkolenie przygotowujące do kontaktu i pracy z osobami starszymi, potrzebującymi wsparcia. Przeprowadzili je pracownicy gdańskiego MOPR i RCW.

Czytaj dalej…


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.