Pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.08.2017

Pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego

Uniwersytet Gdański włączył się w akcję pomocy osobom poszkodowanym w czasie nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w nocy z 1-12 sierpnia. Od dzisiaj, 21 sierpnia 2017, w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego przez dwa tygodnie będzie odpoczywać siedem rodzin z powiatu chojnickiego. Dzieci przyjeżdżają na zaproszenie rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzego Gwizdały. W pomoc włączyło się wiele firm, instytucji i osób prywatnych, dzięki którym dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w wakacyjnych atrakcjach. Uniwersytet Gdański we współpracy z Grupą przygotowuje szkolne wyprawki dla uczniów, a pracownicy UG i Lotosu – upominki.

fot. Facebook

Do domów studenckich Uniwersytetu Gdańskiego przyjadą dzieci z powiatu chojnickiego – łącznie 7 rodzin: 25 dzieci i 8 dorosłych opiekunów.Dzieci będą mogły odpocząć po traumatycznych doświadczeniach a dorośli, którzy organizują na nowo zniszczone przez nawałnicę życie mieszkańców, nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych. Przyjazd dzieci zaproponował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Gwizdała w rozmowie telefonicznej z wiceburmistrzem Czerska Grzegorzem Klauzą.

R1; Wśród studentów, wykładowców i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego jest wiele osób z terenów dotkniętych katastrofą. Z gminą Czersk w maju tego roku podpisaliśmy umowę o współpracy przy organizacji olimpiady wiedzy o noblistach, dlatego zadzwoniłem do pana wiceburmistrza z propozycją pomocy,którą jako możemy uczelnia zaoferować. Jesteśmy w stałym kontakcie – powiedział prof. Jerzy Gwizdała rektor UG.

Akcję pomocy współorganizuje Uniwersytet Gdański, a w pomoc dla dzieci z powiatu chojnickiego zaangażowało się wiele firm, instytucji i osób prywatnych, dzięki którym będą mogły one uczestniczyć w wielu trójmiejskich atrakcjach. Będą to między innymi wycieczki po Gdańsku z przewodnikami, zwiedzanie Domu Uphagena, Muzeum Morskiego, Dworu Artusa, Teatru Wybrzeże, Radia Gdańsk, Grodziska Sopot i wielu innych miejsc w Trójmieście, zwiedzanie ZOO w Gdańsku Oliwie i zabawa w parku linowym, nauka skimboardingu na Plaży Stogi, zabawa w wesołym miasteczku w Brzeźnie, bieg na orientację, gry terenowe czy wspólne harcerskie ognisko.

Uniwersytet Gdański we współpracy z Grupą przygotowuje szkolne wyprawki dla uczniów, a pracownicy UG i Lotosu zebrali i przekazali upominki. Przekazanie szkolnych wyprawek i upominków odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim we środę 23 sierpnia o godz. 0.00 w budynku Rektoratu UG, Gdańsk ul. Bażyńskiego 8. Po spotkaniu dzieci będą mogły zwiedzić wszystkie atrakcje Wydziału Biologii UG.

R1; Mam nadzieję, że przynajmniej w ten sposób pomożemy tamtejszym mieszkańcom. Nie wykluczam, jeśli zgłoszą się inne poszkodowane gminy, rozszerzenia współpracy w miarę naszych możliwości – dodał rektor UG prof. Jerzy Gwizdała.

Specjalna strona wydarzenia na FB znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/events/161937524368768/

źródło: UG

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika