IPN: Wałęsa to TW „Bolek” | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.01.2017

IPN: Wałęsa to TW „Bolek”

IPN ogłosił, że dokumenty potwierdzające współpracę Lecha Wałęsy z SB są prawdziwe i podpisane ręką byłego prezydenta. Oficjalnie usłyszeliśmy to, co większość z nas i tak przypuszczała. Niewątpliwa rysa na życiorysie Wałęsy, jaką była z bezpieką, nie byłaby większym problemem, gdyby w odpowiednim czasie nie zabrakło mu odwagi, aby się do tego przyznać. Ten jednak nie dość, że nigdy się nie przyznał, to w dalszym ciągu twierdzi, że „nigdy z SB nie współpracował” i „sam rozwalił komunę”. Buta i arogancja byłego prezydenta gubi nie tylko jego samego – jego symbol i legendę, ale całą polską walkę o wolność.

Jak informuje IPN – Lech Wałęsa współpracował z organami bezpieczeństwa PRL. Rozpoczął ją w latach 70. Jaki miało to na decyzje podejmowane przez ówczesnego szefa „Solidarności”, a następnie prezydenta RP? Na to ważne pytanie zapewne nie usłyszymy nigdy odpowiedzi.

Dlaczego Wałęsa nie miał dość odwagi, aby przyznać się do współpracy z SB i tym samym ostatecznie rozliczyć z przeszłością? Przecież tak często powtarza, że był odważny, nieustraszony, nieugięty.

Największym cieniem na wizerunku byłego prezydenta kładzie się jednak fakt, że przez lata mając do dyspozycji spore środki finansowe procesował się z byłymi działaczami „Solidarności”, którzy współpracę z SB Wałęsie zarzucali. Przykładem takiego działacza jest Krzysztof Wyszkowski, którego batalie sądowe z Wałęsą trwały kilkanaście lat i sporo zdrowia.

Dziś już wiemy, że to Wyszkowski miał rację, a Wałęsa kłamał.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. Krotko i na temat.

  Wstyd mi za moj kraj, za naiwnosc, za moj entuzjazm w czasie „Koronacji” Lecha…
  Ile jeszcze demaskacji takiej g…o prawdy przed nami ?
  Nauczka : nie ufaj „prawdzie”.

  • hanna pisze:

   Niechg pan prosze nie wierzy w te polska propagande. Znalezli winnego by odciagnac od innych spraw uwage publiki. Tak dziala system jednej parttii , czyli dyktatury ktora dzieki Pisowi ma miejsce w dzisiejszej Polsce. Wszystko jest klamstwem. prosze mi wierzyc!!! Nie bylo puczu Smolenskiego zamachu i Walesa jest niewinny. Niech pan sie nie da wciagnac w te propagande

 2. Imię... pisze:

  to klamstwa , tak jak pucz , Smolensk i niewinnosc Jaroslawa. Moze znajda i jego teczke . Z pewnoscia juz schowana

 3. hanna pisze:

  to klamstwa , tak jak pucz , Smolensk i niewinnosc Jaroslawa. Moze znajda i jego teczke . Z pewnoscia juz schowana

 4. KarolS pisze:

  Szkoda mi Bolka bo z wiekiem coraz bardzoej głupie komentarze prezentuje. Sam się pogrąża w szaleństwie.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika